Harmandar, “TMO'nun ilçemizde açacağı geçici alım Ofisi hakkında görüşme ve planlama yapmak üzere TMO Konya Bölge Baş Müdürü Mustafa Yılmaz Bey ilimizi ziyarete geldiler. Taleplerimizi ve sıkıntılarımızı dinleyen TMO yetkilileri ile yaptığımız istişareler sonucunda ilçemizde kesin olarak geçici alım ofisi açılmasına karar verilmiştir. 
Kıymetli çiftçilerimiz bu yıl hububatta tek alıcı aktör TMO olmasından dolayı hububat hasadının da hızlanması ile birlikte alım merkezlerinde bir yoğunluk meydana gelmiştir. 
Şu an Toprak Mahsulleri Ofisi açıkladığı fiyatlar üzerinden ÇKS'de kayıtlı arz edilen milyonlarca ton hububatı almak üzere bütün ülkede var gücüyle büyük bir çaba göstermektedir. 
Bu yılki verilere göre ülkemizde şu an 8 milyon tona yakın arpa 21 milyon tona yakın buğday üretimi rekoltesi beklenmektedir. Takdir edilir ki milyonlarca ton hububatın hasat edilmesi, nakliyesi, alım merkezlerinde değerlendirilmesinin yapılarak teslim alınması bir anda olacak işler değildir. 
Çiftçilerimizin alın teri ile ürettikleri hububatını ayaklar altına düşürmeden değerini kaybettirmeden devletimizin açıkladığı fiyatlar üzerinden satabilmesi için sabırlı metanetli ve anlayışlı olması gerekmektedir. 
İlçemizde üretilen ve ÇKS'de kayıtlı bütün hububatın TMO tarafından alınacağını gönül rahatlığı ile söyleyebilirim.
Serbest piyasada fiyatların çok düşük olması çiftimizin tamamen TMO'ya yönelmesine sebep olmuştur. 
Toprak Tarım Lidaş A.Ş buğday alımına devam edecektir. Yeni açılacak olan geçici alım merkezinde arpa be buğday alımı yapılacaktır.
İlçemize geçici alım Ofisi kurulmasında emeği geçen karaman Milletvekilimiz Selman Oğuzhan Eser’e , TMO Konya Bölge Baş müdürü Mustafa Yılmaz'a Karaman TMO il müdürümüz Abdulkadir Koç'a Konya Bölge müdürlüğümüzden Sayın Hakan Mesut'a canı gönülden ilçemiz Çiftçileri adına teşekkür ederim. 
Ayrıca Çiftçilerimizi mağdur etmemek adına büyük bir çaba gösteren Toprak Tarım yetkililerine ve ilçemizde müdür görevinde bulunan Onur Harmanizi Bey’e de teşekkürü bir borç bilirim.” açıklamasında bulundu.