Hastane İnşaatında İş Kazası 1 Ölü, 2 Ağır Yaralı Foto Galeri: Hastane İnşaatında İş Kazası 1 Ölü, 2 Ağır Yaralı

Olay, akşam saatlerinde Karaman Ağız ve Diş Sağlı Merkezi bahçesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Ağız ve Diş Sağlı Merkezi bahçesinde yarım metrelik duvar kalıbına beton döküldüğü esnada beton pompasının demir kolu biranda kaynak yerinden kırılarak işçilerin üzerine düştü. Demir kolun üzerine düştüğü işçilerden 16 yaşındaki Bayram Ali Akdilek olay yerinde hayatını kaybederken, Bilal K. (26) ve Hüseyin Ç. (34), yaralandı. Yaralılar olay yerine gelen ambulansla Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

  YARALI ŞAHSIN KOPAN KULAĞI BULUNAMADI

  Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alınan yaralıların sağlık durumları iyi olduğu öğrenilirken, Hüseyin Ç.’nin kulağının bir kısmının koparak olay yerine düştüğü bildirildi. Bunun üzerine polis ve sağlık görevlileri kopan kulağın parçasını bir süre olay yerinde aradı. Yapılan aramalar sonucunda kulağın kopan kısmı bulunamadı. Cumhuriyet Savcısının olay yerinde yaptığı incelemenin ardında Bayram Ali Akdilek’in cansız bedeni yaralıların kaldırıldığı hastanenin morguna kaldırıldı.

Beton pompasının kırılan demir kolu üzerine düşmesi sonucu hayatını kaybeden Bayram Ali Akdilek’in önceki gün yurt dışından geldiği ve dayısı olan Hüseyin Ç.’ye yardım etmek için bugün yanında çalıştığı ileri sürüldü.

  Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.