Hatice Sarıibrahim Şehit Aileleriyle Bir Araya Geldi Foto Galeri: Hatice Sarıibrahim Şehit Aileleriyle Bir Araya Geldi

Öğrencilere milli değerlerin ve vatan sevgisinin önemini anlatmayı amaçlayan projenin ilk etkinliği olarak New Karaman Otel'de düzenlenen kahvaltı programında şehit yakınlarıyla bir araya gelen Hatice Sarıibrahim Hanımefendi onlarla bir süre sohbet etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan’ın da katıldığı programda konuşan Hatice Sarıibrahim Hanımefendi, katılımlarından dolayı şehit yakınlarına teşekkür etti. Hatice Sarıibrahim, “İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz bünyesinde böyle anlamlı bir projeyi hayata geçirdik. Projemizin ismi  “Şehidimi Tanıyorum, Anısını Yaşatıyorum.” Proje çerçevesinde şehitlerimizi anma programı, fidan dikimi, şehide mektup, kabir ziyareti gibi etkinlerimiz olacak. Projemiz içerisinde Karaman merkez ile Ermenek, Sarıveliler ve Başyayla ilçelerindeki şehit ismi verilen okullarımızda bulunan koordinatör öğretmenlerimiz ve şehit ailelerimiz yer alacak. Amacımız şehitlerimizin anısını yaşatarak çocuklarımıza millî ve manevi değerlerimizi aşılamak. Sizin de desteğiniz ile inşallah çok güzel etkinliklere imza atacağız. Katılımlarınızdan dolayı tekrar sizlere teşekkür ediyorum.” dedi.

Kasım ayı tarihi itibari ile başlayacak ve 15 Haziran 2024 tarihine kadar sürecek olan “Şehidimi Tanıyorum Anısını Yaşatıyorum” Projesi kapsamında İl Millî Eğitim Müdürlüğünce şehitlerimizin anısını yaşatmak için bir dizi etkinlik düzenlenecek.