Hayallerini Karakalem İle Kâğıda Döküyorlar Foto Galeri: Hayallerini Karakalem İle Kâğıda Döküyorlar

Karaman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde Kazımkarabekir Paşa Mahalle Genç Ofis’inde hayata geçirilen karakalem kursu çocuk ve gençlerin ilgi odağı olmaya devam ediyor.

Resim öğretmeni Ayşe Gül Gündüz tarafından verilen karakalem kursuna katılan 7 ile 25 yaş arası kursiyer, karakalem tekniğini uzmanından öğrenme fırsatı buluyor. Sabır ve dikkat gerektiren karakalem kursuna katılan kursiyerler, öğrendikleri bilgiler sayesinde becerilerini de kullanarak, birbirinden güzel eserlere hayat veriyorlar. Bunun yanı sıra kursa katılan kursiyerler, günün stres ve sıkıntısını da resim yaparak atıyorlar.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde açılan ücretsiz kurslarla kendilerini geliştirme fırsatı bulduklarını belirten kursiyer, karakalem sanatının inceliklerini öğrendiklerini ve yaptıkları eserlerin kendileri için mutluluk kaynağı olduğu ifade ettiler.

Karakalem eğitimleri sayesinde istediği okulu kazandığını belirten Ahmet Yağız Sürmeci,” Kazımkarabekir Paşa Mahalle Genç Ofis’inde ücretsiz olarak açılan karakalem kursuna yaklaşık 1 yıldır devam ediyorum. Aldığım eğitimlerle kendimi daha da çok geliştirerek hayalini kurduğum Güzel Sanatlar Lisesi’ni kazandım. İnşallah burada da en iyi şekilde kendimi geliştirerek hayallerimin peşinde koşmaya devam edeceğim. Bizlere bu imkânları sunan herkese çok ama çok teşekkür ediyorum” dedi.

Karakalem kursunun yoğun ilgi eşliğinde devam ettiğini belirten Gündüz de, “Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde ücretsiz olarak açtığımız karakalem kursumuzda şuanda 150 kursiyerimize eğitim veriyoruz. 7 ile 25 yaş arası kursiyerin katıldığı eğitimlerimizde üniversiteye hazırlanan, hobi amaçlı gelen ve kendini bu sanatta ilerletmek isteyen kursiyerlerimiz var. İlk olarak temel eğitimleri vererek başladığımız kursumuzda çizgiler, ışık ve gölgelendirmelerle karakalem tekniğini kullanarak her türlü obje ve portre çalışması yapıyoruz. Burada gayet neşeli, rahat, uyumlu bir ortam var. Kurslarımız tamamen ücretsiz olup eğitimlerimize katılmak isteyen tüm vatandaşlarımızı da bekliyoruz” diye konuştu.

Kazımkarabekir Paşa Mahalle Genç Ofis’in çocuk ve gençlere en iyi şekilde hizmet vermeye devam edeceğini belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Osman Bebek ise, “Çocuk ve gençlerimizin istek ve hayallerine her zaman önem verdik vermeye de devam edeceğiz. Geçen yıl hizmete giren tesisimize çocuk ve gençlerimizin gösterdiği ilgi bizleri gerçek anlamda mutlu ediyor. Mahalle Genç Ofis’imiz gençlerimizin adeta ikinci bir evi oldu. Bizlerde sık sık gençlerimizi ziyaret ederek onların istek ve taleplerini dinliyoruz. İnşallah daha güzel hizmetlerle gençlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Çünkü tesislerimiz çocuk ve gençlerimiz ile anlam buluyor ve şenleniyor. Tüm gençlerimiz Kazımkarabekir Paşa Mahalle Genç Ofis’imize bekliyoruz.”