Hedefleri Karaman’ı En İyi Şekilde Temsil Etmek Foto Galeri: Hedefleri Karaman’ı En İyi Şekilde Temsil Etmek

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü Spor Faaliyetleri Daire Başkanlığı’nın 2023 yılı faaliyet takviminde yer alan ve Aksaray’ın ev sahipliğinde düzenlenen 2023 Osman Bayrakdar Anadolu Yıldızlar Ligi (ANALİG) Sezonu Bocce grup müsabakalarına bocce antrenörü Abdullah Şimşek eşliğinde hazırlanan Karaman kız ve erkek bocce takımları, madalya kürsüsünde yer alarak büyük bir başarıya imza attı.

2 gün süren müsabakalar sonunda kızlarda grup birincisi, erkeklerde ise grup ikincisi olan Karaman ekibi, 4-6 Ağustos 2023 tarihlerinde Uşak’ta düzenlenecek Türkiye yarı final müsabakalarında Karaman’ı temsil edecek.

YARI FİNAL HAZIRLIKLARI DEVAM EDİYOR

4-6 Ağustos tarihleri arasında Uşak’ın ev sahipliğinde düzenlenecek olan yarı final müsabakaları için hazırlıklarını sürdüren kız ve erkek bocce takımları, antrenör Abdullah Şimşek ile antrenmanlarına devam ediyor.

Her gün düzenli olarak Şimşek’in kontrolünde antrenmanlarını gerçekleştiren sporcular, koydukları hedef doğrultusunda sıkı çalışmaları da dikkatlerden kaçmadı. Sporcular elde ettikleri başarıların üzerine bir yenisini daha eklemek için sıkı çalışmalarını sürdürüyor.

İÇ ANADOLU’NUN DİŞLİ RAKİPLERİNİ GEÇEREK YARI FİNAL BİLETİNİ KAPTILAR

Aksaray ilinde düzenlenen grup müsabakalarında aralarında milli sporcularında bulunan dişli rakiplerini tek tek geçen Karaman ekibinin hedefi yarı final müsabakalarından da birinci çıkarak finalde ilk dörde girmek.

OKUL SPORLARINDA EN ÇOK KATILIM SAĞLANAN BRANŞLARIN ARASINDA BAŞTA GELİYOR

Yeni bir spor branşı olmasına rağmen okul sporlarında en çok katılımcı ağırlayan bocce sporu, katılımın çok olması sayesinde sporcuların daha çok tecrübe kazanmasına da imkân sunuyor.

Bocce branşı ile lise yıllarında tanıştığını dile getiren Selim Uğurluel, “Bocce branşını sevdiğim için Karaman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün antrenmanlarına başladım. Burada antrenörümüz olan Abdullah Şimşek ile tanıştım, birlikte çalıştık ve çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

TÜRKİYE ŞAMPİYONASINDA BİN 500 KİŞİ ARASINDAN İLK 7’YE GİRDİ

Abdullah Şimşek ile birlikte antrenmanlarına devam eden Selim Uğurluel, düzenlenen Türkiye şampiyonasında bin 500 sporcunun arasından ilk 7’ye girmeye başlardı.

Uğurluel gazetemiz muhabirine yaptığı açıklamada, “Geçtiğimiz sezon içerisinde düzenlenen Türkiye şampiyonasında bin 500 kişi arasından 7’nci oldum. Türkiye’de gelişmekte olan bocce sporu Karaman’da okul sporlarında en çok katılım alan branş. Bu sayene çok maç yaparak tecrübe edinebiliyoruz. Şu an sezon arasında çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yeni sezonda en iyi derece için gayret göstereceğiz.”

Sporcularından Esma Sultan Dalkıran ise, “Aksaray’da düzenlenmiş olan ANALİG müsabakalarında dönem başında hedefimiz olan grup birinciliğini elde ettik. Yarı final ve final maçlarında Karaman’ı temsil edeceğiz. Hedefimize ulaşmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Çabalarından dolayı antrnörümüz Abdullah Şimşek’e teşekkür ederim” açıklamasında bulundu.