Hakikaten anlamıyor musunuz yoksa anlamak mı istemiyorsunuz? 

Türkiye Cumhuriyetinde yaşayan herkesin malumudur 22 Mayıs'ta yapılacak olan Adalet ve Kalkınma Partisinin Kongresi. Bu aralar her bireyin dilinde bu var. Muhaliflere kalsan AK Parti'ye oy verenlerin Hoca'ya sahip çıkılmadığını savunurlar. Daha düne kadar Hoca'yı eleştirenler şu anda öyle bir savunuyorlar ki sanarsınız ilk Genel seçimde Hoca'ya oy vereceklerdi! Hadi oradan siz onu benim külahıma anlatın!. Bunu yapanların tek sebebi var, AK Parti'yi hazmedememenin sonucudur bu. 

Maalesef ki demokrasi, aydınlık gelecek ve çağdaş bir yaşam istediğini söyleyenler Türkiye Cumhuriyeti Anayasasına uygun olarak demokratik bir Genel seçim sonucunda %49 gibi yüksek bir oyla seçimlerden lider çıkan ve 14 yıldır bu ülkenin güvenini kazanmış bir dava oluşumuna çocukların kullandığı tabirle 'öcü' gözüyle bakmaktadır. AK Parti'ye duydukları antipati maalesef bütün doğruların önüne geçmiş bulunmaktadır. Buda hazımsızlıktan başka hiçbir şey değildir. 

Anlamayanlara bir daha anlatmak isterim. 1 Kasım 2015 Genel seçimlerinde Türkiye Cumhuriyeti kimliğine sahip seçme hakkı olan ve kullandığı oyu geçerli sayılan yaklaşık 48 Milyon Vatandaşın %49,47 si AK Parti'ye oy verdi. Genel Başkanın şahsına değil.. 

Adalet ve Kalkınma Partisi aslında örneği az görülebilecek bir kongreye gidiyor. Buda bize şunu anlatıyor, Başarısız Muhalefet liderlerinin bırakamadıkları koltuklarının ne kadar değersiz olduğu!.. 

Bütün antipatik düşüncelerinizi bir kenara bırakıp 5 dakikalığına düşünebilir misiniz? Hani çağdaşsınız, aydınlıksınız, her şeyin en iyisini siz bilirsiniz ya.. Tamam tam da böyle işte... Şimdi beraberce bir düşünelim, Türkiye'nin en büyük gücü olan AK Parti'nin genel başkanı olsanız ve doğal olarak Başbakan olsanız o koltuğu bırakabilir misiniz?. Çoğumuzun gurur ve kibrinin buna izin vereceğini sanmıyorum.

Ahmet Davutoğlu'nun Genel Başkanlığa geldiği 2014 yılını hatırlayalım. Kurucu Genel Başkanımız ve o dönemdeki Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanlığı seçimleri için genel başkanlığı bırakacağında sayın Ahmet Davutoğlu yeni genel başkan adayımızdır. Bu karar yapılan istişareler sonucunda alınmıştır dedi. Hoca göreve geldi ve görevini hakkıyla yaptı.

Ahmet Davutoğlu'nun genel başkanlığı bırakması takdir edilmesi gereken bir husustur. Olayı şahsileştirmemiş dava bilincini ortaya koymuştur. Muhalefet partileri gibi kongre kararını da mahkeme köşelerine bıraktırmamıştır. Merkez Yönetim Kurulu(MYK) bir karar almıştır ve kongre tarihini belirlemiştir. Kongre süreçleri malumunuz üzere herkesin aday olabileceği süreçlerdir ama buna rağmen girdiği her kongrede tek aday çıkaran ve tam destek alan Genel Başkanlar olmuştur. 

Yani sonuç şudur AK Parti istişarelerin partisidir. İstişare edilir ve uygulanabilecek en doğru kararlar alınır. Ben merkezli muhalefet anlayışından ziyade biz merkezli İktidarın işlendiği bir partidir. Bu istişarelerde yer alan kişilere baktığımızda bile anlayabiliyoruz ki hiç bir zaman şahıslara bağlı kalmak zorunda değiliz. Muhalefet Partileri Genel Başkan bulamaz iken AK Parti'de genel başkanlık koltuğuna aday olabilecek onlarca isim sayılabilir. Buda gönül verilen davanın sağlamlığının göstergesidir. 10 yaşındaki çocuk bile bilir ki AK Parti'nin Kurucu Genel Başkanı, Türkiye Cumhuriyetinin halk tarafından seçilmiş ilk ve tek Cumhurbaşkanı ve bu hakkı cumhura veren kişi olan Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dır. 

Ayrıca Siyaset yapıyorum sanan çoğu kişiye sormak istediğim bazı sorular var; 1 Kasım seçimlerinde oy verdiğiniz partinin üst yönetiminden 10 tane isim sayabilir misiniz desem ne cevap verirsiniz?. Savunduğunuz partiyi bas bas bağırırken partiyi yönetenleri ne kadar tanıyorsunuz?. Buna rağmen haklı gördüğünüz dava uğruna %50 oy alan bir yapıya hakaret etme yetkisi buluyorsunuz kendinizde.. Ha şu da var ben size desem ki AK Parti üst yönetiminden 15 isim sayabilir misiniz? Eminim çoğunuz bunu başarır. Aslında bu bile çoğu şeyi özetlemiyor mu?. Kim Demokratik, kim Diktatör.. Başarısız Muhalefetin yapıştığı koltuklar yerine Başarılı Bir İktidarın istişareler sonucu görevi bırakabilen Genel Başkanına Helal olsun diyorum.. 
Varsa Hakkımız Hoca'ya Helal olsun.. Bölgemiz için Ülkemiz için yaptığı tüm hizmetlerden Rabbim razı olur inşAllah..
 Biz senden razıyız Hoca'm.
Rabbim yolunu, bahtını açık eylesin.
 

banner490

banner480

banner486