banner877

banner919

banner928

banner990

banner957

05.12.2011, 18:54 149

Her çocuk zekidir..

 Evet her çocuk zeki ve okumaya , okulunu sonuna kadar devam ettirmeye meyillidir..

Yeter ki bir veli olarak, kendisini bir çocuğun okumasına karşı sorumlu hisseden birisi olarak çocukları iyi tanıyalım..

Hocam bizim çocuk okumaz…. Yanlış.. Senin çocuk gayet güzel okur.. Sen ondan bir adım önde gidebilirsen, sen onu tanıyabilirsen senin çocuk okur..

Hocam bizim köyden okuyan çıkmaz… Yanlış.. Sizin köyden o kadar okuyan çocuk çıkar ki şaşarsın..Yeter ki onları tanıyalım..Yeter ki okuldaki her çocuğu kendi çocuğumuz bilip okul şartlarını iyileştirelim..

Ve bilelim ki ‘Bizim çocuk okur.’

Kendimize karşı, çevremize karşı böyle bir  olumlu düşünce eylemi  içinde olmak  çocuğunuzun zekasını açacaktır..Ondaki olumlu gelişmeleri birden hissedeceksiniz…

İlköğretim beşe kadar derslerinde çok başarılı bir öğrencim liseye giderken dikkatini dağıtmış  ve kötü bir karne getirmişti.. Bir ev ziyaretinde babası çocuğun yanında başladı olumsuz cümleler sıralamaya.. Okumazlar.. Bizim çocuklar okumaz hocam..Az kırıcı konuşuyordu çocuğa karşı.. Bizim öğrenci dinlemede.. Baktım boynunu bükmüş  bekliyor..

Evet biliyor ki artık babası kendisine güvenmiyor.. Çok sevdiği ve beklide yüzüne karşı baba seni çok seviyorum bile diyemediği o koskoca babası kendisine güvenmiyor.. Okuyup ta ne yapsın…

Çok küçük gayretlerle yarınlarımız olan çocukları okutabiliriz.Fırsat buldukça okullarına gidip öğretmenlerine bir selam verelim..Hocam nasılsınız desek bile kazanan çocuklarımız olacaktır. Bir öğrenci , velisini okulda öğretmeniyle konuşurken görünce o kadar mutlu oluyor ki..

Evet her çocuk zekidir.. Zamanın da okulunu çeşitli nedenlerle bırakmış olan öğrencilere bir bakın.. Dünyayı değiştirecek kadar zeki olabiliyorlar..   Evet tüm dünyanın konuştuğu Steve Jobs  tan geçmişte bu başarıyı yakalayacağını kim düşünebilirsdi.. 6 ay bile devam etmeden üniversiteden ayrılan steve Jobs.

Bizim çocuklarımız da dünyayı değiştirebilirler..İnanmıyoruz..Evet zaten hiçbir zaman inanmadık..Ama görüp yaşadık..Yaşadığımıza inandık.. Mesele önce inanmakta.. Hayallerde başarıyı görebilmekte..Hayatımız inançlarımız doğrultusunda değişecektir..

Yarınların ibn-i Sina’larını Steve Jobs’larını  yetiştirmek için biraz gayret…

Yorumlar (1)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
çocuklar 6 yıl önce
ah çocuklar..çocuklar yarınlarımız..çocuklar geleceğimiz..
Namaz Vakti 09 Ağustos 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@