Genç ve dinamik öğretmenlere sahip Hi- Cazz Sanat Akademi, işinde profesyonel, güler yüzlü ve aile sıcaklığında bir ortamda sanat yapıyor. Akademi, bu bir yıl içinde yüzde 100 başarılı çalışmalarıyla güzel sanatlar lisesi ve üniversitelere öğrenci yetiştiriyor. Hi- Cazz Sanat Akademi' nin öğretim felsefesi; yeniliklere açık ve atik olmak, gönüllülük projelerine sanatla destek olmak.

"Kurumun adı ve amacı;  "Hicazz mı?; Hi- hay- Cazz mı?" sorumuza Kübra Sayma, "Hicaz bir makam türü, biz, "Hay cazz' da" diyoruz, herkes türkü dinliyor, rap dinliyor. Biz, Karaman' da caza da merhaba demek istiyoruz."  şeklinde cevap veriyor.

Akademinin kurucusu Kübra Sayma, eğitmenlik yapan ekibini; öğretmenliği, öğretmeyi ve daimi öğrenmeyi çok seven öğretmenlerden oluşturduğunu söylüyor. Öğrencilerin sanat yeteneklerini ortaya çıkarmak için yola çıkmış  öğretmenler ile 5- 18 yaş arası öğrencilere hizmet veren Hicazz Sanat Akademi, yetişkin sanatseverlere de hizmet veriyor. 

Kübra Sayma Kimdir?

Kübra Sayma, sağlık ve finans alanında eğitim almasına rağmen sanat konusuna yönlenmiş 28 yaşında genç bir girişimci. Bu  konuda kendi çizgisinde olan genç ve idealist öğretmenlerle kendi hayallerini gerçekleştirmek için biraraya gelerek 13 Ocak 2023' de Hi- Cazz Sanat Akademisi' ni kurdu.

"Öğretmenlerimin özelliği; öğretmenliği, öğretmeyi, öğrenmeyi seviyor olmaları. Deneyimleri değerlendirebilen, sanat anlayışına odaklı ve  konusuna hakim ve bilgilerini aktarabilir nitelikte, iletişimi güçlü kişiler. En önemlisi de maddi kaygılardan önce yararlılık ve fayda üzerine düşünen kişiliğe sahipler." diyor.

https://www.instagram.com/hicazzsanatakademi?igsh=cGo4aWtjcXprcGpl

Hi- Cazz Sanat Akademi' nin Öğretmenleri

Cansu Kılıç, Piyano Öğretneni; 22 yaşında. Aydın Menderes Üniversitesi Müzik Öğretmenliği Bölümü mezunudur. Hem okuyup hem de öğretmenlik yaptığı için 7 yıl öğretmenlik deneyimi olan Kılıç, Karaman' daki tek kadın piyanist. Aynı zamanda Hicazz Sanat Akademi' de müdürlük yapmaktadır.

Erkan Tümer, Resim Öğretmeni: 30 yaşında,  Ankara Gazi Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü' nü bitirdi. Öğretmenliği hafta içi, dışı demeden yaşayan, 9 yıldır resim öğretmekten keyif alan bir öğretmendir.

Fatmanur Çardak, Piyano Öğretmeni : 24 yaşında, 1 yıldır öğretmenlik yapıyor. Niğde Ömer HalisDemir Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi Müzikoloji Bölümü 3. Sınıf öğrencisi. Hala eğitimi devam eden bir öğretmen; her hafta sonu Karaman' a geliyor, hem öğreniyor hem de öğretiyor.

Güler Pınarbaşı, Yaşama Sanatı Öğretmeni. Hayata bakışını, "Bir anlık farkındalık, yüzyıllık karanlığa bedeldir." Sözüyle açıklayan, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi, Sanat, Tasarım, Mimarlık Fakültesi 2. Sınıf öğrencisi. Hem öğrenen hem öğreten öğretnenlerimizden. Amacı; kendini tanıma yolculuğunda her yaşta, kendini tanımak ve içindeki sanatçıyı keşfetmek isteyenlere danışmanlık yapmaktadır.

Hasan Ali Aslantürk 27 yaşında. İzmir Ege Devlet Konservatuarı, Türk Sanat Müziği mezunudur. Yaylı çalgılar be bağlama çalıyor. Sesi ve enstrümanıyla Karaman' a yeni dokunuş getiren bir öğretmen. 1 yıldır öğretmenlik yapıyor.

Sevcan Cenk. Ney Öğretmeni

Karamanoğlu MehmetBey Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı mezunu. Kültür Sanat ve Eğitim Platformu olan Neyzentv' nin kurucusu Kerem Tufan' dan ney öğrenimine 2018 yılında başladı. "Hem kişisel gelişimime hem de hayatıma büyük dokunuşlar yaptı" dediği ney yolculuğu halen devam ediyor.

Melike Boztepe, Piyano Öğretmeni 24 yaşında,  Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Müzik Bölümünde okudu. Küçük yaş grubunda deneyim kazanan Melike Boztepe, 2 yıldır öğretmenlik yapıyor.

Şahin Güner, Gitar Öğretmeni 15 yıldır gitar çalan alaylı bir öğretmendir. 10 yıldır öğretmenlik yapıyor.

Turan Ateş, Resim Öğretmeni,

26 yaşımda, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, Resim Öğretmenliği bölümü mezunu. 4 yıldır öğretmenlik  yapıyor.