Akşam saatlerinde TFF 2. Lig 3. Lig adlı Facebook sayfası tarafından özel haber vurgusu yapılarak Karaman Futbol Kulübü Teknik Direktörü Zafer Hızarcı ile ilgili flaş bir iddia ortaya atıldı. Yapılan paylaşımda Hızarcı’nın TFF 1. Lig ekiplerinde Yeni Malatyaspor ile anlaştığı ileri sürüldü.

KARAMAN FK’DAN AÇIKLAMA YAPILDI

Yapılan paylaşım sonrası Karaman Futbol Kulübü yönetimi tarafından konuyla ilgili açıklamada yapıldı. Kulübün resmi sosyal medya hesabı üzerinden yapılan paylaşımda Karaman Futbol Kulübü Onursal Başkanı Mehmet Ali Han ile Zafer Hızarcı’nın birbirlerine sarıldığı fotoğraf kamuoyuna sunularak, “Kamuoyunda yer alan “teknik direktörümüz Zafer Hızarcı’nın ayrıldığı” ile ilgili haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Şampiyonluk yolunda tek yüreğiz!” denildi.

BİLGİYİ PAYLAŞAN SAYFA TEKZİP YAYINLADI

Karaman Futbol Kulübünün yaptığı resmî açıklamanın ardından iddiayı ortaya atan TFF 2. Lig 3. Lig sayfası tarafından tekzip yayınlandı. Yapılan paylaşımda, “Kimse ekmeğinden olmasın, sen yine o kulüpte kal. Karaman FK tarafından aldığımız bir bilgiyle paylaştığımız Zafer Hızarcı haberi doğru değildir. Karaman taraftarlarından sayfamız olarak özür dileriz. Bilinmesini isteriz ki Karaman tarafından gelen bu bilgiye güvenip paylaşmak gayet doğaldır.  Karaman FK Şampiyonluk yolunda başarılar dileriz. Gizlilik kuralları gereğiyle ismi paylaşamıyoruz, yasalara göre bir suç” ifadelerine yer verildi.

HABERİN YAYILMASINA SEBEBİYET VEREN KİM?

Sayfa tarafından yayınlanan tekzipte Hızarcı’nın Yeni Malatyaspor ile anlaştığı bilgisini Karaman FK tarafından aldıkları iler sürüldü.

Tekzipte yer alan ‘Karaman FK tarafından aldığımız bir bilgiyle paylaştığımız Zafer Hızarcı haberi doğru değildir. Bilinmesini isteriz ki Karaman tarafından gelen bu bilgiye güvenip paylaşmak gayet doğaldı’ sözlerinin ardından ise gerçeği yansıtmayan bilginin kim tarafından sayfaya aktarıldığı merak konusu oldu.