Biliyorsunuz 13 gün sonra Karamanoğlu Mehmetbey üniversitesinde rektörlük seçimi olacak, geriye sayım başladı.
Beş tane aday var, elbette bir tanesi seçilip atanacak. Adaylığını ilan etmiş her bir adayın, yüzde oranları değişse de, mutlaka bir seçilip-atanma şansı var.
Şunu söylemek istiyorum;  her bir aday, yaklaşık iki ay sonra atama gerçekleştiğinde kendisi değil de arkadaşının atanabileceğini de düşünerek, o gün başı öne eğilecek bir tavır-davranış sergilememeli.
Kazanamaz ise, kadrosu burada olanlar birbirinin yüzüne bakacaktır.
Yüz akı davranışlar sergilenmeli, ne kendini ne muhtemel rektörü zor durumda bırakmamalı.
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesindeki hocalarla iç içe birisi olarak bunları yazıyorum.
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinin şanına yakışır tavır-davranışlar sadece adaylar değil, elbirliğiyle bütün akademisyenlerden beklenmektedir.
Hele bu safhada özellikle rektöründen-dekanına, müdüründen-bölüm başkanına bütün idarecilere büyük bir mesuliyet düşmektedir.
Elbette başta genel sekreter olmak üzere hiçbir sekreter, daire başkanı veya şube müdürünün taraf tutmamasının gerekliliği gibi ve hatta daha fazla zaruretle tarafsızlık akademik idarecilerin de şanına yakışandır.
Takdir olunur ki hiçbir rektör adayı bu konuda, olması gereken ve beklenenin dışında bir tavır davranış sergileyen aday olmamış veya olamayacak herhangi bir idareciye hakkını helal etmez.
Hak haklının yanındadır. Vesselam.