HOKAF’ta Yeni Dönem Başladı Foto Galeri: HOKAF’ta Yeni Dönem Başladı

1996 yılının başlarında kurulan ve tohumları atılan, bugün güçlenerek yoluna devam eden Hollanda Karamanlılar Federasyonu (HOKAF), köy dernek temsilcileri ve üyelerin oy birliğiyle Zekeriya Arslan'ı yeni başkan seçti.

Hollanda Karamanlılar Federasyonu (HOKAF) çatısı altında oy hakkı olan köy dernek temsilcileri ve üyelerin oyuyla başkan seçilen Zekeriya Arslan, amaçlarının HOKAF’ı daha iyi yerlere getirmek olduğunu söyledi.

Rotterdam kentinde gerçekleştirilen toplantıya, Hollanda’da aktif faaliyet yapan Karaman’a bağlı köy derneklerinin başkanları, temsilcileri ve üyeler katıldı.

HOKAF’ın yeni yönetim kurulu başkanının, özellikle köy dernek temsilcileri ve üyeleriyle istişareler yaparak belirlendiğini belirten HOKAF yeni Başkanı Zekeriya Arslan, “Bizi bu göreve layık gören köy dernek temsilcilerimize ve üyelerimize teşekkür ediyorum. En geç 1 Mayıs gibi, birlikte çalışacak olduğumuz yönetim kurulu üyelerimizi kamuoyuna tanıtacağız. Yönetim kuruluna yeni dâhil olacak olan arkadaşlarımıza şimdiden başarılar diliyorum. Karaman'daki depremzede ve diğer ailelere yönelik, ramazan paketi kampanyamıza şimdiden start verdik. Bu kampanyamıza hemşerilerimizin destek olmalarını istiyoruz.” dedi. Ocak 2020 yılından beri HOKAF’ın başkanlık görevini yürüten Adem Güneş'te, Zekeriya Arslan ve ekibine başarılar diledi, bundan sonra da yardıma hazır olduğunu söyledi.

Haber: Mehmet Ali Topcu