Hollanda Sudurağı Derneği'nden Bayramlaşma Kahvaltısı Foto Galeri: Hollanda Sudurağı Derneği'nden Bayramlaşma Kahvaltısı

Gerçeklesen bayramlaşma programına Hollanda Karamanlılar Federasyonu (HOKAF) Başkanı Zekeriya Arslan ve yönetim kurulu üyeleri Rıza Görer, Mehmet Ali Topcu ve Ali Bal, HSD önceki başkanı Nebi Sancar, Hollanda Madenşehirliler Derneği Hüseyin Tanrıverdi, bazı köy dernek temsilcileri ile Sudurağılı vatandaşlar katıldı.

15 yıl evvel kurulan Hollanda Sudurağı Derneği tarafından Schiedam Merkez Camii’nde düzenlenen ‘Ramazan bayramı bayramlaşma kahvaltısı’ programı, HDV Den Haag Ahi Evran Camii Din Görevlisi Serdar Yavaş tarafından okunan kuranı kerim tilavetiyle başladı.
Programda kısa bir konuşma gerçekleştiren Hollanda Sudurağı Derneği başkanı Hasan Güzel, "Hollanda Sudurağı Derneği(HSD) olarak bizler henüz yeni yönetim kurulu oluşturduk. Nebi Sancar başkanımızın önderliğindeki eski yönetime emek ve katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Derneğimiz, 2009 yılından beri Hollanda ve Avrupa'daki Sudurağılıları bir araya getirmek, en azından bu gibi programlarla hemşerilerimiz arasında gönül bağını devam ettirmek amacıyla kurulmuştur. Bu güne kadar derneğimizde görev almış yönetimde bulunmuş gençlik ve bayanlar kolundaki arkadaşlarımıza yaptıkları çalışmalar için çok teşekkür ediyorum. Yakın bir zamanda bu yıl içerisinde yapmayı planladığımız faaliyet programımızı siz değerli hemşerilerimizle paylaşacağız. 28 Aralık tarihinde, Schiedam'da Arabaşı programımız olacak, onu şimdiden ajandanıza yazmanızı rica ediyorum. Ayrıca piknik, kamp ve gece programlarımız olacak. Bizim sizlerden beklentimiz, derneğimize üye olmanız, programlarımıza katılmanızdır. Öte yandan biz HSD olarak, Hollanda Karamanlılar Federasyonu(HOKAF) ile ortak faaliyetler yapmak adına federasyonun üyesiyiz. HSD olarak HOKAF bünyesinde olan Hollanda Madenşehirliler Derneği ile 'Kardeş Dernek' anlaşması yaptık, bazı faaliyetleri ortak yapmak istiyoruz." şeklinde konuştu.


Yapılan konuşmaların ardından kahvaltıya geçildi, daha sonra vatandaşlar birbirleriyle bayramlaştı, hatıra fotoğrafı çekimiyle program son buldu.

Haber: Mehmet Ali Topcu