Konu ile ilgili paylaşımda bulunan AK Parti Karaman Milletvekili Dr. Recep Şeker. "İl Sağlık Müdürümüz Dr. Adnan Kurşun’u ziyaret ederek, yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler aldık. Hürriyet Mahallesine Yeni Aile Sağlığı Merkezi Karaman İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından 2022 yılı yatırım planı kapsamında olan 4-5 hekimli Aile Sağlığı Merkezi inşası için bugün yüklenici firma ile sözleşme imzalandı." demişti.

23 Aralık 2022 tarihinde yüklenici firma ile imzalar atılmıştı. Yapımı tamamlandıktan sonra İl Sağlık Müdürlüğüne teslim edilecek olan Aile Sağlığı Merkezi bölgedeki vatandaşların sağlıkla ilgili ihtiyaçlarının daha konforlu bir ortamda karşılanması için planlanmıştır.

İLK KAZMA VURULDU

Hürriyet mahallesine yapılacak olan Aile Sağlığı Merkezi’ne 5 Mayıs 2023 günü ilk kazma vuruldu. Temel Atma törenine Hürriyet mahallesi sakinleri ve vatandaşları, Hürriyet Mahallesi Muhtarı Bilal Ünüvar ve Karaman İl Sağlık Müdürü Dr. Adnan Kurşun hazır bulundu. Kepçe ilk kazmayı vurmadan önce dualar edildi ve kurbanlık koyun kesildi. İl Sağlık Müdürü Dr. Adnan Kurşun, “Yapım maliyeti 6.621.210,00 Türk Lirası tutarı olan Aile Sağlığı Merkezinin 400 gün yapım süresi sonunda hizmete açılması bekleniyor. Ama 400 güne kalmadan bu yıl sonunda vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız.” dedi.

Hürriyet Mahallesi Muhtarı Bilal Ünüvar ise, “Biz devlet ve vatandaş arasındaki köprü görevimizi yerine getirmeye çalışıyoruz. Hürriyet Mahallesinde başlanan Sağlık ocağımızda emeği geçen Sağlık il müdürü, İl Özel İdare, Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ve Karaman Belediyemize şahsım ve mahalle sakinleri adına teşekkürlerimi sunarım. Hürriyet Mahallemize hayırlı olsun.” dedi.