Karaman Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi iş birliğinde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle “İçimizdeki Renkleri Doğaya Nakşedelim” isimli atölye çalışması sergilendi.

Alparslan Türkeş Parkında düzenlenen sergide kadınlar tarafından hazırlanan tablolar ve el işi örgüler sergilendi.

Farklı etkinliklerle kadın istismarı, kadına yönelik şiddet ve kadınlarla ilgili olarak pek çok seminer ve panelleri düzenlediklerini ifade eden Karaman Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Özlem Koçak; “2022 yılında pandemi ve dünyada olan savaşlardan bizler çok sıkıldık ki bu yılı biraz daha hareketli geçirelim istedik. Bugünden itibaren etkinliklerimize başlıyoruz. Yarında “Geçmişten Geleceğe” adlı sergimizde Karaman kıyafetleri ve Cumhuriyet dönemindeki kadınlarımızın kıyafetlerini sergileyeceğiz. Bugünde kendi işlerimizi halkımızla bütünleştirmek istedik” dedi.

Düzenlenen sergiye Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, İl Sağlık Müdürü Adnan Kurşun, Belediye Başkan Yardımcıları Mahmut Güventürk ve Eyüp Hüsamettin Aslan, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Serin ve vatandaşlar katıldı.