Kasko fiyatları araç değeri, markası, üretim yılı ve ortalama piyasa değerine göre değişir. Farklı sigorta şirketleri size bu noktada farklı fiyatlar ve poliçe içerikleri sunar. Türkiye’nin en güvenilir şirketleri ile çalışan Sigortayeri, farklı şirketlerin poliçe seçeneklerini sunar. Size sadece detayları incelemek ve kendiniz için en doğru poliçeyi seçmek kalır.    

Kasko, motorlu kara taşıtlarını uğrayacakları herhangi bir hasara karşı güvence altına alan bir sigorta sözleşmesi türüdür. Zorunlu bir sigorta olmayıp isteğe bağlıdır. Sigorta kapsamı poliçe içeriğine göre değişse de genel olarak aracın çalınması, yanması, çarpma, çarpılma gibi herhangi bir kazaya karışması gibi durumlar sigortanın kapsamı içindedir. Kasko fiyatları ise poliçenin kapsamına göre değişir.

Yanma, çarpma, çarpılma, çalınma teminatlarının tamamını poliçeye dahil ederek full-tam poliçe yaptırabileceğiniz gibi yolda kalma yardımı, tamir sırasında orijinal aksesuar kullanma, anlaşmalı servislerde onarım gibi ek teminatları da poliçenize ek yaptırabilirsiniz. Bütçenize ve ihtiyacınıza uygun paketler için Sigortayeri uzmanlarıyla görüşebilir ya da kullanıcı dostu online sitesi üzerinden kasko teklifi alabilirsiniz.

Kasko Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Aracın poliçe bedelini etkileyen en önemli parametrelerden biri de aracın sigorta değeridir. Aracın değeri ise aracın markasına, modeline, üretim yılına ve aracın ortalama piyasa değerine göre değişir. Sigorta firmaları sigorta poliçesi düzenlerken her yıl yayınlanan ortalama araç değer listesini referans alırlar. Bunun yanı sıra aracı kullanacak kişinin bilgileri de hesaplama üzerinde etkilidir.

Kasko teklifi alırken bilmeniz gereken konulardan biri de aracın yaşının da poliçe hesaplama sırasında etkili olduğudur. Araç eskidikçe araç aksamları da eskir. Dolayısıyla hasar ve kaza riski yüksektir. Bundan dolayı aracın yaşı ne kadar ileri ise sigorta poliçe değeri o kadar yüksek çıkar. Bunun yanı sıra radyo, klima gibi araç ekipmanlarını teminat içine almak istediğinizde de araç kasko fiyatları artar. Diğer yandan araç sahibinin yaşı, mesleği, ehliyet yılı, aracın kullanıldığı şehir de poliçe primi hesaplamada dikkate alınır.

Kasko Ücreti Neleri Kapsar?

Kasko fiyatları firmadan firmaya değişse de kasko ücretleri hesaplanırken diğer kriterlerin yanı sıra poliçe teminat kapsamı dikkate alınır. Aşağıdaki durumlar teminat kapsamında ise poliçeniz tüm hasarınızı sözleşmeniz dahilinde karşılar;

●     Çarpma, çarpışma, devrilme

●     Aracın araç sahibinin ihmal ya da hatasından kaynaklı olmayan durumlar dışında çalınması ya da çalınmaya teşebbüs edilmesi

●     Aracın yıpranma, eskime ya da bakımını zamanında yapılmamış olması dışında bir sebeple yanması

●     Araca kasten zarar verilmesi

●     Sel, deprem, fırtına gibi doğal afetler sonucunda aracın hasar görmesi

●     Terör eylemleri sonucu aracın hasar görmesi

●     Başka bir araca ya da kişiye gelen hasar durumunda trafik poliçesi teminatının yetmediği durumlar

Yukarıda sayılan durumlar kasko sigortası fiyatları hesaplanırken poliçenize dahil edilmişse sigortanız tarafından karşılanan durumlardır.

Kasko Fiyat Teklifi Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Kasko fiyat al sekmesi üzerinden kasko fiyatları konusunda bilgi sahibi olmaya başlamadan önce ihtiyacınız belirlemenizde fayda var. Aldığınız fiyat teklifi sonrasında bir fikir sahibi olduktan sonra Sigortayeri uzmanlarıyla birlikte poliçe kapsamınızı belirleyebilirsiniz. Aracınızı kullanırken karşılaşma olasılığınızın bulunduğu riskleri de göz önünde bulundurarak sigorta paketinizi oluşturabilirsiniz. Sözleşme yaparken poliçede gösterilen değerin mutlaka aracınızın piyasa değerini yansıttığından emin olun.

Hasarsızlık indiriminiz varsa toplam poliçe bedelinde indirim yaptırmayı unutmayın. Sigorta genel şartlarını detaylıca inceledikten sonra özel şartlara da göz atarak istediğiniz özel şartları da poliçenize ekletebilirsiniz. İsterseniz ikame araç teminatı ekleterek aracınızda oluşan hasar giderilirken siz de araçsız kalmamış olursunuz.

Kasko fiyatları hesaplanırken sözleşmede yer alan ve aracın alabileceği hasar ödemesini paylaştıran muafiyet uygulamasının oranına dikkat etmenizde fayda var. Ayrıca en önemli konulardan biri de sözleşme bedelini 15 gün içinde ödeyerek aracın sigortasını başlatmanız gerekir.

Tüm bu işlemleri tamamladıktan sonra kasko sigortası sorgulama yapabilir,  sözleşme durumunuzu kontrol edebilirsiniz. Kasko sorgulama işlemi ile aynı zamanda aracınızın poliçesini vadesi gelmeden yenilemenizi de sağlar.

En Uygun Kasko Fiyatlarına Sigortayeri Avantajları ile Sahip Olabilirsiniz

Sigortayeri portföyünde yer alan tecrübeli ve profesyonel sigorta firmaları üzerinden farklı teklifleri bir arada sunarak ihtiyacınıza ve bütçenize en uygun olanı seçmenize olanak sağlar. Kasko fiyatları hakkında detaylı bilgiye sahip olmak için Sigortayeri internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Kasko sigortası teklif al sekmesi üzerinden alacağınız teklifleri değerlendirerek seçeceğiniz bir paket ile hem aracınızı hem de kendinizi oluşabilecek olası kaza ve hasarlara karşı güvence altına alabilirsiniz. Sadece teklif almakla kalmaz sigorta yenileme zamanınızın gelip gelmediğini de Sigortayeri üzerinden öğrenebilirsiniz. Sigortayeri platformu üzerinden kasko sorgulama işlemi ile poliçenizin durumunu öğrenebileceğiniz gibi müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek süresi gelen poliçelerinizi uygun maliyetlerle yenileyebilirsiniz. Aracınızı ve kendinizi güvene almak istiyorsanız vakit kaybetmeden Sigortayeri’ni ziyaret edebilirsiniz.