Karaman’da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün koordinesinde düzenlenen okul sporları yıldızlar ve gençler bilardo il birinciliği müsabakaları yıldızlar kategorisinde yapılan son gün karşılaşmalarının ardından sona erdi.

Atatürk Spor Kompleksi Bilardo Eğitim Merkezi’nde 3 gün süren müsabakalar sonunda yıldızlarda Sabiha Gökçen Ortaokulu öğrencisi Mertcan Akyürek birinci, İstiklal Ortaokulu öğrencisi Berke Çavdarlıyiğit ikinci oldu. Genç erkeklerde Bifa Anadolu Lisesi öğrencisi Muhammet Talha Arslan birinci, TOBB Fen Lisesi öğrencisi Kerem Fırat ikinci, Başarı Koleji öğrencisi Emir Musa Kuzu ve Abdullah Tayyar Anadolu Lisesi öğrencisi Muhammet Burak Günseven üçüncü olan sporcular oldu. Genç kızlar kategorisinde ise Başarı Koleji öğrencisi Azra Polat birinci olma başarısı gösterdi.

Yıldızlar ve gençler kategorisinde düzenlenen müsabakalar sonunda kategorilerinde dereceye giren sporcular düzenlenecek Türkiye şampiyonası grup müsabakalarında Karaman’ı temsil etmeye hak kazandı.

Müsabakalar sonunda dereceye giren sporculara kupa ve madalyalar Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Hizmetleri Müdürü Mustafa Karadeniz, bilardo il temsilcisi Osman Yılmaz ve hakemler tarafından verildi.