Foto Galeri: İl Girişimcilik Komitesi Toplantısı İl Millî Eğitim Müdürlüğü’nde Yapıldı

Toplantı, Strateji Geliştirme Şubesi ve Ar-Ge Birimi tarafından koordine edildi ve 28 Aralık 2023 tarihinde saat 14.00’te İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşti.

Mevlana Kalkınma Ajansı'nın organizasyonuyla düzenlenen bu toplantıda, Karaman'ın girişimcilik ekosistemi üzerinde duruldu. Katılımcılar, girişimcilik konusunda işbirliği yapabilecek konuları, Karaman girişimcilik ekosistemi gelişimine yönelik sunulan katkıları ve kurumların Ekim, Kasım ve Aralık 2023 döneminde gerçekleştirdiği girişimcilik ekosistemine yönelik faaliyetleri ele aldı.

İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, toplantıya katılım sağlayarak kalkınma ajanslarının desteğine ve kurumlar arası iş birliğine değinerek katılımlarından dolayı kurum temsilcilerine teşekkür etti. İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı İsmail Kılınç ise katılımcılara kurum çalışmaları hakkında detaylı bilgi vererek teşekkür etti.

Toplantıya, KOSGEB Müdürü Mevlüt Tavşan, Mevlana Kalkınma Ajansı Karaman Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Doğan Ali Onuralp ve Uzman Selim Gülhan, MÜSİAD Şube Müdürü Hüseyin Çölmek, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hacer Azak,  TOBB Genç Girişimciler Derneği temsilcisi Abdulkerim Uluer,  Ticaret İl Müdürlüğü temsilcisi Süleyman Yüksel, Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Biriminden Fatih Bircan, Gülfem Aday Korkmaz ve Tuba Karaer katıldı.

Toplantıda, Karaman'ın girişimcilik ekosisteminin daha da güçlenmesi için atılacak adımlar, ortak projeler ve stratejiler ele alındı. İl Girişimcilik Komitesi paydaşları, önümüzdeki dönemde gerçekleştirebilecekleri ortak faaliyetleri değerlendirdi ve istişarelerde bulundu. Bu toplantı, girişimcilik alanında işbirliğini artırmak ve bölgenin kalkınmasına katkı sağlamak amacıyla düzenlenen önemli bir etkinlik olarak kaydedildi.