İl Müdürü Çalışkan, “Beyaz, Öğretmenlerimize Çok Yakıştı” Foto Galeri: İl Müdürü Çalışkan, “Beyaz, Öğretmenlerimize Çok Yakıştı”

İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan ile İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı İsmail Kılınç’ı beyaz önlükleriyle karşılayan Karaman Güzel Sanatlar Lisesi öğretmenleri İl Müdürü Çalışkan ile bir süre sohbet etti.

Yeni eğitim öğretim yılının veliler, öğretmenler, öğrenciler ve tüm ülkeye hayırlı olmasını dileyerek konuşmasına başlayan İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan,  meslektaşlarıyla bir araya gelmekten dolayı mutlu olduğunu ifade etti.

“MİLLÎ EĞİTİM BAKANIMIZ SAYIN YUSUF TEKİN’İN 81 İLE GÖNDERDİĞİ 2023/28 SAYILI GENELGE BİZİM YENİ YOL HARİTAMIZ OLACAK”

Mehmet Çalışkan, “2023-2024 eğitim öğretim yılına 11 Eylül Pazartesi günü ‘Bismillah’ diyerek başlıyoruz. Tatil dönüşü sizleri karşımda böyle enerji dolu görmek beni mutlu etti. Bildiğiniz gibi Bakanlığımız tarafından yeni bir genelge yayımlandı. Millî Eğitim Bakanımız Sayın Yusuf Tekin’in 81 ile gönderdiği 2023/28 sayılı genelge bizim yeni yol haritamız olacak. Yeni belirlenen yol haritasının sahadaki uygulayıcıları yine sizler olacaksınız. Eğitimde her zaman daha iyisi vardır. Daha iyisini yakabilmenin anahtarı da sizde. Sizlerin gösterdiği özveriyle şehrimizde eğitim çıtasını daha da yükseklere çıkaracağız.” dedi.

“Çocuklarımızın yetişmesinde önemli görev ve sorumluluklarımız var” diyerek konuşmasını sürdüren İl Müdürü Çalışkan, “Anne ve babaların bizlere emanet ettiği öğrencilerimiz sizin gölgenizde yetişiyor. Öğrencilerimizin rol model olarak gördüğü sizler onları ne kadar iyi yetiştirir ve geleceğe hazırlarsanız ülkemiz o denli gelişir ve değişir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Bakanımıza görevini tevdi ettikten sonraki ilk icraatı öğretmenler odasında öğretmenlerimiz ile bir araya gelmek oldu.  Bu anlamda Bakanımız Sayın Yusuf Tekin’in öğretmenlerle buluşması sizlere vermiş olduğu değerin bir göstergesidir.” diye konuştu.

“BEYAZ, ÖĞRETMENLERİMİZE ÇOK YAKIŞTI”

Milli Eğitim Bakanlığı'nın 2023-2024 eğitim öğretim yılına ilişkin illere göndermiş olduğu genelge kapsamında öğretmenlerin, meslekî temsil ve öğrencilere rol model olmaları bakımından önlük giymeye teşvik edileceğinin altını çizen Çalışkan, “Bakanlığımızın yayınlamış olduğu 2023/28 sayılı genelge öğretmenler odasında şekillendi ve öğretmenlerimizin fikirleri alınarak resmiyet kazandı. Beyaz önlüklerin giyilmesi öğretmenlerimize ve öğrencilerimize ayrı bir hava katacağından eminim. Kısacası beyaz, öğretmenlerimize çok yakıştı. Umarım ilimizde tüm öğretmenlerimiz beyaz önlük giyer ve okullarımızda bu konuda ayrı bir sinerji oluşur.” ifadelerini kullandı.

Okullarda öğretmen ve öğrencilerin cep telefonu kullanmasıyla ilgili konuya ayrı bir parantez açan İl Müdürü Mehmet Çalışkan, “Bakanlığımız okullarda telefon kullanımı konusunda yeni uygulamayı hayata geçirdi. Yeni uygulamaya göre bundan sonra öğrencilerimiz derslere telefon getirmeyecek.” şeklinde konuştu.

Öğrencilerimiz önce Allah’a sonra sizlere emanet diyen Çalışkan, “Yeni eğitim öğretim yılı eğitim camiamıza hayırlı olsun. Unutmayın öğrencilerimizin size ihtiyacı var. Umarım hem akademik alanlarda hem de sosyal, kültürel ve sportif alanlarda başarılarla dolu bir yılı geride bırakırız. Sizlere kolaylıklar diliyor, misafirperverliğiniz için teşekkür ediyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.