İl Müdürü Mehmet Çalışkan mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Milletimiz, tarih boyunca; içinde bulunduğu en zor dönemlerde bağımsızlığını kendinden başka hiçbir iradeye teslim etmemiş, şanlı bayrağımızı vatanımızın dört bir yanında gururla, özgürce dalgalandırmak, minarelerden okunan ezanı yurt semalarında daim kılmak adına birlik ve beraberlik içerisinde, kardeşlik ruhuyla hareket etmiştir.

Bugüne kadar kardeşliğini, vatanını, cumhuriyetini demokrasisini, millî ve manevi değerlerini hedef alan saldırılara canını ortaya koyan milletimiz, bundan sonra da gerçekleşebilecek saldırılara aynı kararlılıkla karşı koyacağı güç ve inançta olduğunu 15 Temmuz gecesi tüm dünyaya bir kez daha en güçlü şekilde göstermiştir.

Vatanını korumayı dünyadaki en kutlu vazifelerden biri sayan aziz milletimiz, bu uğurda canından vazgeçerek şehadet şerbeti içmeyi, en yüce değerlerinden biri olarak görmüştür. Bu melun girişime karşı, şehadete koşan şehitlerimizin ve gazilerimizin öncülüğünde yazılan destan, ihanet şebekesinin tüm heveslerini boğazlarında bırakarak geleceğe daha sağlam adımlarla yürüdüğümüzün bir göstergesi olmuştur.

Bu duygu ve düşüncelerle, milletimizin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nü kutluyor, vatanı uğruna can veren tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize sağlık ve huzur içerisinde uzun ömürler diliyorum.” dedi.