İl Müdürü Mehmet Çalışkan, Avrupalı Eğitimci ve Öğrencileri Ağırladı Foto Galeri: İl Müdürü Mehmet Çalışkan, Avrupalı Eğitimci ve Öğrencileri Ağırladı

Karaman'da Prof. Dr. Ömer Dinçer Anadolu İmam Hatip Lisesinin proje ortağı olduğu ‘Yazarken İki Kere Düşünün’ (Think Twice When You Type) isimli Erasmus+ projesi kapsamında, Slovakya, Portekiz, Letonya, Romanya ve Hırvatistan’dan şehrimize gelen öğrenci ve öğretmenler, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan'ı ziyaret ederek projenin aşamaları, gerçekleştirilen çalışma ve hareketliliklere ilişkin deneyimlerini aktardılar.

Ülkemize ve Karaman'a hoş geldiniz diyerek konuşmasına başlayan İl Müdürü Mehmet Çalışkan, Avrupalı misafirlerini ilimizde ağırlamaktan dolayı memnun olduğunu dile getirdi. Mehmet Çalışkan, "Avrupa Birliği projeleri farklı ülkelerden gelen öğrencileri ve eğitimcileri buluşturan çalışmalardır. Bu tür projeleri kurum olarak önemsiyoruz. Sizleri Karaman’da misafir etmekten dolayı mutluyuz. Baktığınız zaman ortak bir miras oluşturduğumuza inanıyorum ve bu ortak miras çatısı altında kendi kültürümüzü yansıtıyoruz.” dedi.

Karaman’ın tarihi, kültürü, medeniyeti ve yaşanmışlıklarıyla kadim bir şehir olduğunun altını çizen İl Müdürü Mehmet Çalışkan, “Mevlana Celaleddin Rumi'nin annesi Mümine Hatun ile kardeşlerini, Yunus Emre, Piri Reis ve Dursun Fakih şehrin tarihi ve tanınmış kişilerini Avrupalı misafirlerine anlattı. Çalışkan, “Karaman’ın tarihi camilerinden biri olan İmaret Camisi’nin kapısında şöyle bir yazı var: ‘Kapımız açıktır girene, lokmamız helâldir yiyene’ bizim felsefemiz ve anlayışımız bu. Sizleri bu anlayışla şehrimizde misafir ediyoruz. Bu ziyaretiniz güzelliklere, kaynaşmanıza ve hayırlara vesile olur inşallah. Projenizde ve çalışmalarınızda başarılar diliyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

Proje kapsamında öğrenciler siber zorbalık ve güvenli internet konusunda farkındalık oluşturacak çalışmalara imza atarken konu hakkında bilinçlendirme çalışmaları yapıldı.

Ziyaret, günün anısına verilen hediyeler ve çekilen fotoğraflarla sona erdi.