İl Müdürü Çalışkan mesajında şu ifadelere yer verdi:

“2023-2024 Eğitim Öğretim Yılının ilk yarıyılını tamamlıyoruz. Öğrencilerimiz, karnelerini alacaklar, yoğun bir eğitim öğretim dönemi sonunda tatile girecekler. Bu tatil öğrencilerimizin dinlenmeleri, oyun oynamaları, daha fazla kitap okumaları, sevdikleriyle birlikte zaman geçirmeleri için önemli bir fırsat olacaktır.

Değerli Anne ve Babalar,

Çocuklarımızın karne notları sadece onların başarısı değil, genel olarak hepimizin eğitimdeki çabalarının göstergesidir. Yapılan değerlendirmeler öğrencinin “Nasıl biri?” olduğunun değil, okuldaki dersleri “Nasıl öğrenmiş?” sorusunun cevabıdır. Karne notlarıyla öğrencilerimizin bütün yönünü değerlendirmemeliyiz. Her öğrencimizin karneye yansımayan yetenekleri, gerçekleştirdiği güzel işler mutlaka vardır.

Karnelerdeki notlar amaç değil bir sonuçtur. Bu sonucun bir anlamı elbette vardır ancak buradan yola çıkarak çocuklarımızı değerlendirmek, bizleri yanlış sonuçlara götürebilir. Esas olan çocukların başarısını sadece aldığı notlara indirgemeden, onların kapasiteleri ve bireysel özellikleriyle güçlü olduğu alanlarda kendini gerçekleştirmelerine fırsat vermektir.

Sevgili Öğrenciler,

Elinizden geleni yaparak dönem boyunca çalıştınız. Gayretleriniz neticesinde, sabırsızlıkla beklediğiniz karnelerinizi alıyorsunuz. Her birinizi gayretinizden ve başarılarınızdan dolayı içtenlikle kutluyorum. Karnenizde yer alan notların sizin yeteneklerinizi, hayallerinizi ve yapabileceklerinizi yansıttığını düşünmüyorum. Kendinizi gerçekleştirerek zaferinize ulaştıracak olan güç sizde gizlidir. Bu yolda bizler, öğretmenleriniz ve aileniz her koşulda yanınızda olacağız.

Değerli Öğretmenler,

Bilgi ile yoğrulmuş, model oluşturduğunuz öğrencilere; iyiliği, hakkaniyeti ve güzel ahlakı kazandırarak onların vatanına, milletine ve insanlığa yararlı bireyler olabilmesi için var gücünüzle çalıştığınıza inanıyorum. Sorumluluğunuzun ağır yükü, mesleğimizin toplumlar ve dünyalar inşa eden tesirinden kaynaklanıyor. Bu bilinçle görevini yerine getiren sizlere teşekkür ediyorum.

İl genelinde sorunsuz, başarılı bir eğitim ve öğretim döneminin tamamlanmasında destek veren Valimiz Sayın H. Engin Sarıibrahim’e, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Yöneticilerine, Okul Müdür ve Müdür Yardımcılarımıza, öğretmenlerimize ve eğitim personelimize teşekkür ediyorum.

Öğretmen ve öğrencilerimize sağlık, mutluluk ve huzur içinde bir tatil geçirmelerini diliyor, saygılar sunuyorum.” dedi.