İl Müdürü Mehmet Çalışkan yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

2022-2023 eğitim öğretim yılını bugün itibariyle tamamlamış oluyoruz. Karne sevincini yaşayacak 53 bin 436 öğrencilerimizi, 286 okulda görev yapan öğretmenlerimizi ve okul yöneticilerimizi yıl boyunca ortaya koydukları emek ve gösterdikleri gayretler sebebiyle tebrik ediyorum. Yeni yüzyılımızın Türkiye Yüzyılı olmasını sağlayacak temel, eğitim üzerine bina edilmiş nesillerle mümkün kılınacaktır. Bu sebeple eğitime adanmış, eğitimle yoğrulmuş bir yılın sonunda daha iyi başlangıçlar için bir nefes arası olacak yaz tatilinin eğitim camiamıza hayırlar getirmesini temenni ediyor, sağlıklı ve huzurlu bir tatil diliyorum.

Sevgili Öğrencilerim,

Her öğrenme emek ve gayret ister. Bu uğurda yorulmak en güzel yorgunluktur. Yıl boyu kendinizin gelişimi için farklı alanlarda birbirinden kıymetli bilgiye ulaştınız. Hayat, son nefese kadar öğrenme yolculuğunun süreceği uzun bir yolu barındırıyor. Onun için yaz tatilinde öğrenmelerinize ara vermeyin. Aile büyükleriniz başta olmak üzere etrafınızdaki herkesten iyiye, doğruya ve güzele dair öğrenmeleriniz devam etsin. Güzel şehrimizin ve ülkemizin doğasından, tarihinden, bitkisinden, her canından öğreneceğiniz nice güzellikler sizi bekliyor. Anadolu bir mekteptir, bizler de her zaman öğrenmeye talip kişiler olmalıyız. Kendinizi, ülkemizi, insanımızı daha yakından tanıyacağınız keyifli ve dolu dolu bir tatil geçirmenizi diliyorum.

Kıymetli Velilerimiz,

Canınızdan bir parça olan yavrularınız için en iyisini sunmaya dair öğrencilerinizin yanında oldunuz. Farklı meziyetlerle donatılmış çocukların yetenekleri ve ilgileri doğrultusunda rehberliğimiz her daim devam edecek. Bizler tecrübelerimizle onlara yeni ufuklar belirleyecek, bize ihtiyaç duyduğu her an yanlarında olacağız. Sizlerden ricam her koşulda çocuklarınıza duyduğunuz güveni ve desteği onları başkalarıyla kıyaslamadan sürdürmenizdir. Onların mutluluğu hepimizin mutluluğudur. Çocuklarınızı güçleri nispetinde küçük sorumluluklarla ödüllendiriniz, onların yapabildikleri karşısında sizden duyacağı takdir ve telkinler inanın çok tesirli olacaktır.

Bu düşüncelerle, ilimizde eğitim ve öğretim çalışmalarının başarılı bir şekilde tamamlanabilmesi için her türlü desteği sunan başta Sayın Valimiz olmak üzere, ortak çalışmalarda bulunduğumuz kurumlarımıza, il ve ilçe milli eğitim müdürlüğü yöneticilerimize, okul müdür ve müdür yardımcılarımıza, öğretmenlerimize ve eğitim personelimize teşekkür ediyor, sevgi ve muhabbetlerimi sunuyorum.”