Ziyareti sırasında ADSM çalışanlarının haftasını, Diş Hekimlerinin ise 22 Kasım Diş Hekimliği Gününü kutlayan Yurdakul; "Vatandaşlarımızın yaşadığı sağlık sorunlarının arasında en sık görülenlerin başında ağız ve diş hastalıkları gelmektedir.  Ayrıca ağız ve diş sağlığı sorunları şeker hastalığı, kalp-damar hastalıkları, büyüme-gelişme geriliği, erken doğum gibi birçok sağlık sorununun ortaya çıkmasında da rol oynamaktadır. Diş hekimlerimizin ise bu konularda profesyonellikleri, şefkat ve merhametleri insanlarımızın hayatında fark oluşturmaktadır. Bireylerin ağız ve diş sağlığı konusunda bilinçlendirilmesi, ağız ve diş sağlığının korunması ve iyileştirilmesinde her türlü bakım ve tedavinin gerçekleştirilmesinde özverili çalışan tüm diş hekimlerimizin gününü kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim." dedi.

İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Mehmet Serkan Yurdakul’a, diş hekimlerini ziyareti sırasında, Kamu Hastane Hizmetleri Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Emre Ay, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Aykut Emre Yıldırım, Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Ahmet Özçelik ile Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Dt. Yusuf Gündoğdu ve Hastane Müdürü Musa Duru eşlik etti.

İl Sağlık Müdürü Yurdakul Ağız ve Diş Sağlığı Haftasını Kutladı Foto Galeri: İl Sağlık Müdürü Yurdakul Ağız ve Diş Sağlığı Haftasını Kutladı