BAŞYAYLA'DAN BAYIR-BUCAK'A YARDIM TIRI

Suriye’ deki savaşta yaşanmakta olan dramın mağdurlarından olan Bayır-Bucak bölgesindeki Türkmenler’e, Başyayla’dan yardım tırı gönderildi.

banner491
BAŞYAYLA'DAN BAYIR-BUCAK'A YARDIM TIRI
banner567

Başyayla Belediyesi tarafından Bayır-Bucak Türkmenleri için topladığı yardım kamyonları, Başyayla İlçe Kaymakamı Hamza Özer, Başyayla İlçe Müftüsü İrfan Açık, Belediye Meclis Üyeleri, Daire Müdürleri ve vatandaşlar tarafından dualar eşliğinde Başyayla Belediyesi  önünden hareket etti.

Yardım kamyonlarının yola çıkarılması ve yardımlar konusunda açıklama yapan Ayrancı Belediye Başkanı Şerafettin Bulgurcu, Bayır-Bucak Türkmenleri için yardımda bulunan İlçe merkezi ve köylerden toplanan yardımlardan dolayı herkese teşekkür etti.

Başkan Bulgurcu; "Dünyanın neresinde bir mazlum var ise, Biz Başyayla olarak onun yanındayız. Suriye’de Esad rejimi ile Rusya ve İran’ın tehditleri altında olan bombalı saldırılar sonucu oturdukları yerleri terk eden Bayır-Bucak Türkmenlerinin yaralarını nispeten de sarabilmek için, İlçemiz ve Köylerimiz ile birlikte her türlü yardımlar yüklenerek ihtiyaç sahipleri için yola çıkarılmıştır” dedi. Cenabı Allah katında yardımların kabulünü diler, Yüce Rabbimden Bayır-Bucak kardeşlerimize güç, kuvvet vermesini ve davalarında yardımcı olmasını niyaz ederim." dedi. 

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2016, 19:42
banner559

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner535

banner546