Ermenek Şehir Stadyumu Hızla Yükseliyor

22. Taşeli Kültür Sanat ve Sıla Etkinliklerinde, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’ın katılımıyla temeli atılan Ermenek Şehir Stadyumu, Ermenek tarihinin en büyük spor yatırımı oldu.

banner491
Ermenek Şehir Stadyumu Hızla Yükseliyor
banner552

68 Bin 700 m2 alan üzerine 22 Haziran 2017 tarihinde ihalesi yapılan 2.505.427,47 TL yaklaşık maliyetli Ermenek Şehir Stadyumu inşası, Ermenek Turkuaz Turizm İşletmeleri San. ve Tic. Ltd. Şti., tarafından yapılmakta. Söz konusu inşaat Ermenek Belediyesi teknik personelleri kontrolünde hızla devam etmekte.

Ermenek Şehir Stadyumu içerisinde gençlerin ve vatandaşların çeşitli sosyal ve sportif aktivelerini gerçekleştirebileceği alanlar, tartan pistli yürüyüş parkuru, 1200 m2 kapalı alanlı gençlik merkezi, Ermenek Turkuaz gölü manzaralı kafeterya ve otopark yer almakta.

Ermenek’in en büyük eksiklerinden biri olan Ermenek Şehir stadyumu yaklaşık 5000 kişi kapasiteye sahip olup dört tarafı tribünlerle çevrili olarak planlandı. Ermenek’in, Ermenek Şehir Stadyumu ile 1. Lig ve 2. Lig spor takımlarının kamp çalışmalarına ev sahipliği yapması hedefleniyor.

Ermenek Belediye Başkanlığı tarafından bölgenin cazibe merkezi olması için hazırlanan Ermenek Şehir Stadyumu projesi, Ermenek Belediyesi ve Spor Toto Teşkilatı işbirliği ile hayata geçirilmekte.

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2017, 15:48
banner559

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner553

banner546