Ermenek’te Bazı Yolların Trafik Yönü Değişti

Karaman’ın Ermenek ilçesinde trafik kargaşasının yaşandığı yolların yönü değiştirildi.

banner491
Ermenek’te Bazı Yolların Trafik Yönü Değişti
banner567

Ermenek İlçe Merkezi’nin araç trafiğinde yaşanan sıkıntılar sebebi ile Ermenek Belediye Başkanı Uğur Sözkesen’in çağrısı üzerine Ermenek Belediyesi’nde toplantı gerçekleştirildi.

Toplantıya, Ermenek İlçe Kaymakamı Nurhalil Özçelik, Ermenek Belediye Başkanı Uğur Sözkesen, İl Genel Meclis Üyeleri, Siyasi Parti İlçe Başkanları, Ermenek Belediye Meclis Üyeleri, Sivil Toplum Kuruluş Başkanları ve basın mensupları katıldı.

Toplantıda açıklamada bulunan Belediye Başkanı Uğur Sözkesen, Ermenek’in özellikle Cumhuriyet Caddesi ile Atatürk Caddesinde yaşanan araç geçişindeki sıkıntılar üzerinde durdu.

Bu toplantı vesilesi ile ilk defa resmi bir adım atılacağını söyleyen Sözkesen, çeşitli yollarla vatandaşlarında fikrinin alındığını ifadelerine ekledi.

Toplantıda, Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan esnaflardan alışveriş yapmak isteyenlerin araçlarını geçicide olsa yol kenarına çift yönlü park etmeleri sonucu meydana gelen trafik kargaşası oluşturduğu ve bu kargaşaya çözüm olarak iki caddenin trafik akışının tek yönlü olması konuşuldu.

Başkan Sözkesen yapılacak olan düzenleme ile hem rahat bir ulaşım sağlanacağını hem de esnafların dükkân önlerinde bir otopark alanının oluşturulacağını dile getirerek; “Yapılacak olan bu çalışmanın ilçemizin yaşamış olduğu bu trafik sorununa büyük çözüm olacağına inanıyorum, hepinize katılımınızdan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Ermenek İlçe Kaymakamı Nurhalil Özçelik’te, “Bu tür kararlar genelde ilçe trafik komisyonunda alınır ancak ben böylesine önemli noktalardaki kararların çok katılımlı bir eksende buluşularak verilmesi taraftarıyım o yüzden böyle bir organizasyon yaptık. Katılımlarınızdan ötürü bende çok teşekkür ediyorum. İnşallah sonuç Ermenek için hayırlısı olur” ifadelerini kullandı.

Toplantıda görüşülen konu neticesinde aşağıda yazılı trafik yönleri toplantıya katılanlar tarafından olumlu karşılandı ve imza altına alınarak Ermenek Kaymakamlığına gönderilmek üzere tutanak haline getirildi;

 1. Ermenek - Mut güzergâhı üzerinde Ahmet Nezahet Keleşoğlu Camiinden başlamak üzere Cumhuriyet Caddesi (İş Bankası, Ziraat Bankası, Sipas Camii, Meydan Camii ve Meydan Parkı Batı kısmına Kadar) istikameti Tek yön
   
 2. İlçemiz Tol medrese Caddesi(Meydan Parkı Ramazan Topu Girişinden Eski Sağlık Lisesi) ve Atatürk Caddesinden Ahmet Nezahat Keleşoğlu Camiine kadar Tek yön
   
 3. Okul Sokak( BİM Alışveriş Merkezi- Atatürk İlkokulu), Menekşe Caddesi( İş Bankası - BİM Alışveriş-Atatürk Caddesi birleşim Noktası) çift yön
   
 4. Servi Sokak ( Susaklı Camii İle Cumhuriyet Caddesi kesişim Noktası Arası) Çift Yön
   
 5. Şht Er. Kadir Hancı Sokak( BİM Alışveriş Merkezi Arka kısmı- ADESE Alışveriş Merkezi akasındaki yol) Çift Yön
   
 6. Menekşe Caddesi( Kaymakamlık Binası -BİM- Kütüphane-ADESE-Alıçlı binası arası) Çift yön
   
 7. Emin Hami Bey Caddesi (Eski Sağlık lisesi ile Güneyyurt Eczanesi arası) Çift Yön
   
 8. Prof.Dr. İbrahim Ceylan Sokak( Ermenek Rehabilitasyon Merkezi ile Ermenek SGK müdürlüğü arasındaki yol çiftçi yön
   
 9. Cumhuriyet caddesinden girişi olmak üzere Sami Soylu Sokak(Ermenek Toros Helva ile Tol medrese önüne istikametinde) istikametinde Tol Medreseye kadar olan sokak tek yön
   
 10. Eski METEM’in karşısında başlangıcı Atatürk Caddesi olmak üzere Çınarlı yapı kooperatifini doğusundan çıkan yol Cumhuriyet Caddesine kadar tek yön ( Emniyet sokak)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner619

banner618

banner625

banner612

banner590