banner464

İlçede “Kitap Kumbaram” Projesi Kapsamında Kitap Fuarı Açıldı

İlçede “Kitap Kumbaram” Projesi Kapsamında Kitap Fuarı Açıldı

İlçede “Kitap Kumbaram” Projesi Kapsamında Kitap Fuarı Açıldı

İlçede “Kitap Kumbaram” Projesi Kapsamında Kitap Fuarı Açıldı

23 Mart 2015 Pazartesi 15:34
512 Okunma
 İlçede “Kitap Kumbaram” Projesi Kapsamında Kitap Fuarı Açıldı
Ayrancı İlçesinde “Kitap Kumbaram” Projesi Kapsamında Kitap Fuarı Açıldı.
 
Ayrancı Kaymakamlığının himayesinde ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı işbirliğinde İlçe Halk Eğitim Merkezinde 3 gün sürecek olan Kitap Fuarı açılışı gerçekleşti.

Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada;''Öğrencilerimize tutumlu olma ve kitap okuma alışkanlığını geliştirmeleri noktasında "Kitap Kumbaram" kitap fuarının açılışı İlçemiz Kaymakamı Sayın Fatih Kaşıkcı’nın katılımıyla gerçekleşti.  Fuar açılışına Kaymakamımız Sayın Fatih Kaşıkcı, İlçe Jandarma Komutanı Abdullah Avcu, İlçe Emniyet Amiri Cemil Emre Süel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Balkaya, daire amirleri, siyasi partilerin ilçe temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 
İlçemiz Halk Eğitim Merkezinde yoğun bir katılımla gerçekleşen fuarda bir konuşma yapan Kaymakam Kaşıkcı,  “ Bu kitap fuarını açmamızdaki amaç; öğrencilerimize tutumlu olmayı ve kitap okumanın önemini vurgulamaktı. İlçemizde 3 gün sürecek böyle kültürel bir etkinliği düzenleyerek okuma şenliği hedefledik. Kaymakamlığımızın himayesinde ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı işbirliğinde gerçekleştirdiğimiz kitap fuarını ilçe merkezi ve köylerimizde bulunan tüm öğrencilerimiz gezme fırsatını bulacaklar. İlçe merkezini henüz görmeyen öğrencilerimiz var, bu vesileyle öğrencilerimiz fuarı gezmenin yanı sıra yaşadığı çevreyi ve ilçesini tanıma fırsatını bulacaktır. Öğrencilerimize daha önce kitap kumbarası dağıtmıştık. Öğrencilerimiz biriktirmiş oldukları harçlıklarının yanında Kaymakamlık olarak her bir öğrencimize 20,00 TL değerindeki hediye çeki veriyoruz.   Dolayısıyla tüm öğrencilerimizin kitap fuarında istedikleri kitapları alma imkanı olacaktır. Yine köylerimizden gelen tüm öğrencilerimiz ücretsiz olarak taşınacak ve bu öğrencilerimize Yatılı Bölge Ortaokulunda öğle yemeği ikram edilecektir. Bu Kitap Fuarının Organizasyonunda görev alan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Balkaya’ya, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürümüz Sercan Özkan’a ve emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.
Kaymakamımız Sayın Fatih Kaşıkcı konuşmasının ardından kitap fuarının açılış kurdelesini keserek kitap stantlarında incelemelerde bulundu,''denildi.
Son Güncelleme: 24.03.2015 11:27
Yorumlar