banner464

Kaderleri Kara!

Karaman Ermenek’te meydana gelen maden faciasından geriye hüzün kaldı. İçeri de mahsur kalan işçilerin gözü yalı aileleri gelecek bir haberi bekliyor.

Kaderleri Kara!

Karaman Ermenek’te meydana gelen maden faciasından geriye hüzün kaldı. İçeri de mahsur kalan işçilerin gözü yalı aileleri gelecek bir haberi bekliyor.

03 Kasım 2014 Pazartesi 22:23
1431 Okunma
Kaderleri Kara!
Karaman Ermenek’te meydana gelen maden faciası ocaklara ateş düşürdü. Kurtarma çalışmaları tüm hızıyla sürerken, mahsur kalan ailelerin evlerinde hüzün hakim durumda. Aileler, gözü yaşlı güzel haberlerin yolunu gözlüyor. Madende mahsur kalan Kamil Yaman’ın evi de onlardan biri. Baba Mehmet Yaman, evinde tek başına oğlundan gelecek güzel bir haber bekliyor. Kamil Yaman, Mehmet Amcanın her şeyi ve evin geçimini tek başına sağlıyordu. Ayrıca Kamil Yaman evin geçiminin yanı sıra engelli kardeşine de madenden kazandığı parayla bakıyordu ve tedavisini yaptırıyordu. Oğlunun evin her şeyi olduğu dile getiren baba Mehmet Yaman “Eşi annesi orada eşi gelinim çocukları torunlarım hep orada kızlarım var hep orada. Ben de burada ev bekliyorum. Ne yapayım, elimden gelen bir şey yok. Kollarım kırıldı. Geçim tabi, dış şeylerimiz hep ona aitti. Geçimimiz oğlana aitti’’ dedi. 

Ümitler Bitince Bizde Bitiyoruz
Maden faciasında evlerine ateş düşen bir başka ailede Ömer Cansu’nun evi. 22 yaşında madende mahsur kalan Ömer Cansu’nun evinde de hüzün var. Cansu’nun Annesi ve ablası dört gözle gelecek bir haberi bekliyorlar. Ablası Ömer’in fotoğrafını bir an olsun yanından ayırmıyor. Tıpkı Kamil Yaman gibi Ömer Cansu’da evin geçimini sağlıyordu.  Ömer Cansu’nun ablası Pakize Cansu Ümitler bittikçe biz de bitiyoruz diyerek ‘’En güzel oğlum gitme dedim yapma oğlum dedim. Ana ne yapayım dedi, para yok pul yok, baksana para lazım dedi. Ekmeğini dürdüm büktüm güzelce katık ettim. Suyunu doldurdum. Haydi oğlum dedim güle güle git dedim. Hala gelecek’’ dedi. 
Aileler, madenden gelecek güzel bir haber bekliyor.
Haber-Fotoğraf; Necati ERMİŞ 


Son Güncelleme: 03.11.2014 22:34
Yorumlar