banner464

Sarıveliler’den Halep’e Yardım

Sarıveliler, bir kamyonet gıda ve giyim malzemesi topladı.

Sarıveliler’den Halep’e Yardım

Sarıveliler, bir kamyonet gıda ve giyim malzemesi topladı.

20 Aralık 2016 Salı 18:41
996 Okunma
Sarıveliler’den Halep’e Yardım

Sarıveliler Belediyesi öncülüğünde Suriye'nin Halep kentindeki savaş mağdurlarına gönderilmek üzere başlatılan yardım kampanyasında toplanan bir kamyonet gıda ve giyim malzemesi, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere yola çıktı.

Halep'te bir insanlık dramı yaşandığını ve herkesin bu noktada elinden geleni yapması gerektiğini söyleyen Sarıveliler Belediye Başkanı Hayri Samur, “Türk milleti olarak bizler Suriye'de savaş başladığından beri, oradaki kardeşlerimizin acılarını paylaşıyoruz. Halep’teki kardeşlerimiz açken biz tok yatamayız. Bu manada bizde belediye olarak yardım kampanyası başlattık.

Sivil toplum kuruluşu ve vatandaşlarımız destekleriyle her zaman olduğu gibi bu çağrımıza duyarsız kalmadı. Çok şükür ciddi anlamda yardım toplandı. Un, bulgur, makarna, pirin, şeker, battaniye ve giyimden oluşan bir kamyon dolusu yardım malzemesini, Halep’teki kardeşlerimize ulaştırılmak üzere uğurladık.

Yardımlarını esirgemeyen tüm hayırsever vatandaşlarımıza gönülden teşekkür ediyorum. Allah yardımlarını kabul etsin” şeklinde konuştu.

Son Güncelleme: 20.12.2016 18:43
Yorumlar