Karaman İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve Türk Kızılay ile birlikte yürütülen "Okulumda 'KAN'panya Var" isimli etkinlik kapsamında Dr. Sadık Ahmet İlkokuluna kan bağışı için stantlar kuruldu.

Düzenlenen etkinliğe İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, Karaman Valisi Hüseyin Engin Sarıibrahim’in eşi Hanımefendi Hatice Sarıibrahim, Ak Parti İl Başkanı Murat Öztürk, Başkan Yardımcısı Mustafa Kale, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Fatma Çoştu, Konya Kızılay Kan Bağışı Merkezi Müdürü Dr. Kaya Levent, Konya Kızılay Kan Bağışı Merkezi Kan Bağışçısı Kazanım Personeli Mustafa Şahin, kan bağışı ekip personeli katıldı.

Projeden sorumlu İl Millî Eğitim Şube Müdürü Tayfur Topal, Karaman’da yürütülen etkinliğine ilişkin davetlilere bilgi verdi. Tayfur Topal, “Okulumda 'KAN'panya Var' parolasıyla hayata geçen ve gönüllü kan bağışının önemi konusunda okul idarecileri, öğretmenleri, personeli ve öğrencilerinde farkındalık oluşturmak amacıyla Karaman İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Türk Kızılay’ı arasında imzalanan iş birliği protokolü çerçevesinde 32 okulda yapılan çalışmayla 5 bin 250 kan bağışçısından alınan 4 bin 164 ünite kan, 12 bin 492 kişinin hayatını kurtardı.” dedi.

İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan ise kan bağışının önemine vurgu yaparak sağlık hizmetlerinin sürdürülebilmesi için kan bağışının büyük önem taşıdığını söyledi. Çalışkan, “Kan bağışında bulunmak bir insanın hayatını kurtarmakla eş değerdir. Kan sürekli bir ihtiyaç. Bu bilinci öğrencilerimize kazandırmak ve farkındalık oluşturmak adına Müdürlüğümüz ile Türk Kızılay’ı protokol imzaladık. İmzaladığımız protokol çerçevesinde okullarımızdaki etkinlikler devam ediyor. Unutulmamalıdır ki bir ünite kan 3 kişiye can oluyor. Duyarlı davranışlarından dolayı Dr. Sadık Ahmet İlkokulu yöneticilerine, öğretmen, öğrenci ve velilerine teşekkür ediyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.