İrfan Ataseven’den “Kökü Mazide Olan Ati” Gençlik Projesi Foto Galeri: İrfan Ataseven’den “Kökü Mazide Olan Ati” Gençlik Projesi
 

Bu kapsamda Osmanlı İmparatorluğunun ilk başkenti olan Bursa’yla başlayan gezi , öğrencilerin buradaki Türk kültür ve medeniyetinin Anadolu’daki köklerini kavramasıyla başladı.

Buradan Çanakkale’ye geçen gurup, bölgede bulunan tarihi yerleri gezerek Çanakkale ruhunu tazeledi. İzmir’le süren gezi Yunanlıların denize dökülmesiyle yeşeren genç Türkiye Cumhuriyeti’nin izlerini görme fırsatını buldular.

Aynı zamanda bölgede bulunan Efes, Bergama, Kuşadası, Şirince gibi tarihi ve turistik yerleri gezme imkanı bulan İrfan Ataseven Anadolu Lisesi öğrencileri ; milli, manevi ve tarihi değerlerimizi öğrenerek ‘’Kökü Mazide Olan Ati’’ projesi kapsamında zihinlerini tazelediler.

Yapılan açıklamada, projede emeği geçen öğretmen , idareci ve Gönülden Turizm firmasına teşekkür edilerek okulumuzun akademik çalışmalarının yanında sosyal, kültürel, sportif çalışmalarının hız kesmeden devam edeceği bildirildi.