İş Adamları Aylık Dost Meclisinde Toplandı Foto Galeri: İş Adamları Aylık Dost Meclisinde Toplandı

Programa; MÜSİAD Karz-ı Hasen Yönetim Kurulu Başkanı, MÜSİAD Karz-ı Hasen Yönetim Kurulu Üyeleri, MÜSİAD Karaman Şube Başkanı ve MÜSİAD üyeleri katılım sağladı.

Açılış konuşması için kürsüye gelen; MÜSİAD Karaman Şube Karz-ı Hasen Temsilcisi Yasin Can, “Sayın Karz-ı Hasen Sandığı Yönetim Kurulu Başkanım Muhammed Ali ÖZEKEN, MÜSİAD Karz-ı Hasen Yönetim Kurulu Üyesi İsmail YANARATEŞ, MÜSİAD Genel Merkez Karz-ı Hasen Yönetim Kurulu Üyesi Nedim OLGUN HARPOTLU ve Değerli MÜSİAD Karaman Üyelerimiz hepiniz haziran ayı dost meclisi programımıza hoş geldiniz. Bugün Karz-ı Hasen Başkanı ve Yönetim Kurulu üyelerini ilimiz Karaman’da ağırlamaktan dolayı çok mutluluk duyduk. Şube Karz-ı Hasen Temsilcisi olarak Karz-ı Hasen’in önemini her programda olduğu gibi bugünde sizlere ifade etmek istiyorum. Kur'an-ı Kerim'de 5 farklı surede geçen Karz-ı Hasen, Allah için verilen güzel borç olarak ifade edilir. Bu güzel yardımlaşma uygulamasının biz MÜSİAD üyelerine çok faydası olduğunun altını çizmek istiyorum ve bu doğrultuda şube olarak çalışmalarımıza  aynı özveriyle devam edeceğiz diyorum ve sözü Şube Başkanımıza bırakıyorum” dedi.

Ardından konuşmaları için sahneye gelen MÜSİAD Karaman Şube Başkanı Musa Akgül ise, “Sayın Karz-ı Hasen Sandığı Yönetim Kurulu Başkanım Muhammed Ali ÖZEKEN, MÜSİAD Karz-ı Hasen Yönetim Kurulu Üyesi İsmail YANARATEŞ, MÜSİAD Genel Merkez Karz-ı Hasen Yönetim Kurulu Üyesi Nedim OLGUN HARPOTLU ve Değerli MÜSİAD Karaman Üyelerimiz hepiniz hoş geldiniz. Her programımızda olduğu gibi bugünde Karz-ı Hasen’in önemini, faydalarını ve çalışmalarımızı aktarmak istiyorum. Karz-ı Hasen ‘in  biz MÜSİAD üyeleri için tam anlamıyla faydalı bir yardımlaşma hareketi olduğunu düşünüyorum. Bugün başkanımızla beraber yürüttüğümüz Karz-ı Hasen çalışmaları vesilesiyle 8 üye ziyaretinde bulunduk. Başkanımızla beraber üyelerimize Karz-ın önemini paylaştık, üyelerimizde başkanımızın aktardığı bilgilerle birlikte Karz-ı Hasen uygulamasının önemini daha iyi anladılar. Ve Karz-ı Hasen üyeliği için gerekli işlemleri yaptılar üye sayımızıda 28’ e yükseltmiş olduk. Değerli Karz-ı Hasen başkanımızı ve Değerli Karz-ı Hasen yönetim kurulu üyelerini şehrimizde ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. ve programa katılan misafirlerimize ve üyelerimize tekrardan teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Programın devamında ise ; MÜSİAD Karz-ı Hasen Yönetim Kurulu Başkanı Muhammed Ali Özeken;

“Karzı-ı Hasen, ülkemiz ticaretindeki birikim oranını artırarak, tüccarın zor günlerinde dayanışma sergilemesini ve ticaretin üzerindeki yüklerden biri olan faiz olgusunu “Karz-ı Hasen” mekanizması ile tüccarın üzerinden kaldırarak bereketi artırmayı amaçlamaktadır. Özellikle deprem bölgesindeki üyelerimizin işlerinde tekrardan başarı sağlaması için Karz-ı Hasen uygulaması büyük fayda sağladı.

2.500’ü geçkin üyesiyle Karz-ı Hasen Sandığı giderek büyümeye devam ediyor” şeklinde konuştu.

Son olarak program anı fotoğrafı ile son buldu.