İşçi Soyfidan Sanayide İş Başında Foto Galeri: İşçi Soyfidan Sanayide İş Başında

Seçime sayılı günler kala rahmetli Şehit Lider Muhsin Yazıcıoğlu’nun kurucusu olduğu Büyük Birlik Partisi Karaman 1. Sıra Milletvekili Adayı Mesut Soyfidan çalışmalarına yoğun tempo devam ediyor. Kapı kapı, tezgâh tezgâh gezerek sıkmadık el, çalmadık kapı bırakmayan Soyfidan’ı esnaflar güleryüz ve samimiyetle karşılıyor.

Sanayinin ve esnafın sorunlarını dile getirerek çözüme kavuşturacaklarını belirten Soyfidan ziyaretleri sırasında sanayi esnafı ve gençlere yaptığı açıklamalarda “Biz işçi olduğumuz için işçinin derdini biliriz. Sadece bilmekle yetinmez, dile getirir ve derdiyle dertleniriz. Ustalarımızın çırak eksiğinden, serbest bölge projesine kadar her türlü alanda gerekirse bakanlığın kapısında yatıp bu sorunları çözmek için elimizden gelen gayreti göstereceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Esnaflarımızın kirayı nasıl öderiz, BAĞ-KUR’u bu ay yetiştirebilecek miyiz kaygısını gidermek adına sanayi bölgesindeki kalkınmayı artıracak doğru hamleleri çok iyi şekilde tespit ettik ve projelerimizi bu doğrultuda hazırladık. Gençlerimizin uyuşturucu müptelasından ve toplumdan dışlanmasının önüne geçip onları istihdam ederek topluma kazandıracağız. Biz Karaman gencinin iş sıkıntısını projelerimizle çözecek, usta ve çırak arasında ilişkiyi güçlendirecek, eğitimli çıraklar, kalfalar yetiştireceğiz. Teknolojik donanımlara sahip geniş bir yerleşkeye kurulmuş çıraklık eğitim merkezini hizmete açacak, kendini geliştirmek isteyen gençlerimize fırsat tanıyacağız. Gençler Mesut abinize güvenin, içiniz rahat olsun. Biz seçim vekili değil, sizlerin dert ortağı olacağız. Göreceksiniz!” Dedi.

Esnafın sorunlarını dile getirip, bu sorunlara çare olacağını belirten Soyfidan’ı sanayi esnafı bağrına basarken, adayın esnaflarla olan samimi anları ise objektiflerden kaçmıyor.