İŞKUR İl Müdürü Şevket Sarıkaya, yaptığı açıklamada, İŞKUR Kampüs'ün her geçen gün hem nitelik hem nicelik bakımından gelişmeye devam ettiğini vurgulayarak, genç yetenekleri alanında uzman İş ve Meslek Danışmanlarımız aracığı ile kariyerlerini şekillendirme ve geliştirme fırsatı sunduklarını belirtti.

Sarıkaya, İŞKUR Kampüs Birimi'nin üniversite öğrencilerine yönelik sunduğu eğitimler hakkında şunları söyledi: "İŞKUR Kampüs Birimi olarak, öğrencilere CV hazırlama, mülakat teknikleri, beden dili, işgücü piyasası ve kariyer planlama eğitimleri veriyoruz. Ayrıca, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi ile gerçekleştirdiğimiz iş birliği kapsamında, öğrencilere 'Yetenek Kapısı' platformu üzerinden kariyer danışmanlığı hizmeti sunuyoruz” dedi.

İŞKUR Kampüs Birimi, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Matematik Bölümü ile de güçlü bir iş birliği gerçekleştirdi. Sarıkaya, kalitenin ve özverinin olduğu her çalışmada İŞKUR un yer almak istediğini, bunun güzel bir örneğinin KMÜ Matematik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Eylem Güzel Karpuz öncülüğünde yürütülen faaliyetlerin olduğunu bildirdi. Bu kapsamda Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) tarafından ulusal bir kalite güvence kuruluşu olan FEDEK akreditasyonu Kariyer Faaliyetleri Etkinlikleri kapsamında, Matematik bölümü öğrencilerine İŞKUR Kampüs eğitimleri, farkındalık seminerleri, staj ve istihdam hizmetleri sunduklarını ayrıca eğitimden sonra bölüm öğrencilerini ilimizdeki özel eğitim Kurumlarına yönlendirerek istihdamında rol aldıklarını belirtti.

Sarıkaya, eğitimlerin, il genelindeki tüm üniversite öğrencilerini ve mezunlarını kapsadığını söyledi. Bu kapsamda İş dünyasının dinamiklerini daha iyi anlamak kariyer hedeflerine daha sağlam bir temel üzerinde ulaşmak isteyen öğrencilerimizi eğitim için Kurumu’muza beklediklerini ayrıca aşağıda yer alan link üzerinden de eğitim başvurusu yapabileceklerini ifade etti.