İspanya'dan Kudüs'e Yürüyen Carlota Salazar Karaman'da Mola Verdi Foto Galeri: İspanya'dan Kudüs'e Yürüyen Carlota Salazar Karaman'da Mola Verdi

İspanya'nın Zaragoza şehrinde yaşayan ve doğa sporları tutkunu olan 35 yaşındaki diyetisyen Carlota Salazar, İspanya'dan Kudüs'e varmak üzere 13 Şubat'ta yola çıktı. 6 bin kilometre yol kat ettikten sonra Karaman'a ulaşan Carlota Salazar, Esra Arı'nın evinde misafir oldu. Salazar, Karaman'da bulunan kiliseleri gezdikten sonra Hazreti Mevlana'nın annesi ve akrabalarının kabirlerinin bulunduğu Aktekke Camisi'ni ziyaret etti.
Yolculuğuna ilişkin gazetecilere açıklama yapan Salazar, günde ortalama 40 ile 60 kilometre yol yürüdüğünü söyledi. Her gün yeni insanlarla tanıştığını ifade eden Salazar, "7 ay önce evimden çıkarak Kudüs'e doğru yürümeye başladım. Tek başıma yürümek oldukça zor. Alplerde kar, dolu ve yağmur ile karşılaştım. Başıboş köpekler beni çok korkuttu. 10 ülkeden geçtim ve Türkiye'deyim. Buradan Suriye'ye geçecektim ancak oradaki savaş sebebiyle Mersin'den Lübnan'a giden feribotu kullanacağım. Oradan tekrar yürüyerek Kudüs'e ulaşmayı hedefliyorum" dedi.
Misafir ettiği İspanyol Carlota Salazar ile kuzeninin vasıtasıyla tanıştığını belirten Esra Arı ise "Salazar'ın Karaman'a geleceğini söylediler. Misafir edebilir misin, şeklinde talepte bulundular. Ben de kabul ettim. 2 gündür burada kaldı. Karaman'ın tarihi yerlerini gezme fırsatı buldu" dedi.
Karaman'dan sonra Mersin'e uğrayacak olan Salazar, Suriye'deki iç savaş nedeniyle Taşucu limanından feribota binerek Lübnan'a geçecek. Salazar daha sonra yürüyerek Kudüs'e ulaşmayı hedefliyor.