banner464

Bağcılar’da Üç Öğrenci Yurdu İnşa Edilecek

Eğitime desteğini sürdüren Bağcılar Belediyesi, ilçede eğitim gören öğrencilerin barınması için üç öğrenci yurdu inşa edecek.Sosyal ve kültürel projelerin hizmete sunulduğu Bağcılar’da eğitime öncelik veriliyor. Hizmet veren Göztepe...

Bağcılar’da Üç Öğrenci Yurdu İnşa Edilecek

Eğitime desteğini sürdüren Bağcılar Belediyesi, ilçede eğitim gören öğrencilerin barınması için üç öğrenci yurdu inşa edecek.Sosyal ve kültürel projelerin hizmete sunulduğu Bağcılar’da eğitime öncelik veriliyor. Hizmet veren Göztepe...

03 Aralık 2014 Çarşamba 12:07
28 Okunma
Bağcılar’da Üç Öğrenci Yurdu İnşa Edilecek
Eğitime desteğini sürdüren Bağcılar Belediyesi, ilçede eğitim gören öğrencilerin barınması için üç öğrenci yurdu inşa edecek.

Sosyal ve kültürel projelerin hizmete sunulduğu Bağcılar’da eğitime öncelik veriliyor. Hizmet veren Göztepe Mahallesi’ndeki Medipol Üniversite Hastanesi ve Kemerburgaz Üniversitesi’nin yanı sıra yeni üniversite bölümlerinin de kurulacağı ilçede yurt ihtiyacına cevap verebilmek amacıyla projeler geliştiriliyor. Bu kapsamda inşa edilecek olan Ateştuğla, Hayrettin Karaman ve Selahattin Eyyubi Okulu yurt binaları öğrencilerin barınma ihtiyaçlarını karşılayacak.

Demirkapı Mahallesi’nde inşa edilecek olan Ateştuğla yurt binası 441 metrekarelik oturum ve 2 bin 862 metrekarelik kullanım alanına sahip olacak. 120 öğrenci kapasiteli dört katlı binada yemekhane, dijital kütüphane, yatakhaneler, etüt salonları olacak. Yine Demirkapı Mahallesi’nde inşa edilecek olan Hayrettin Karaman yurt binasında 575 metrekarelik oturum ve 2 bin 875 metrekarelik kullanım alanı olacak. Dört katlı binada bekleme salonu, televizyon odası, dijital kütüphane, oyun odası, revir gibi sosyal mekanlar hizmet verecek. Birinci, ikinci ve üçüncü katlarda da yatakhaneler ile etüt salonları hizmet verecek. Dördüncü katta ise yemekhane, mutfak ve mescit olacak. Yurt 168 öğrenci kapasiteli olacak.

Selahattin Eyyubi İmam Hatip Lisesi yanına da spor salonu ve yurt binası inşa edilecek. 8 bin 515 metrekarelik kullanım alanına kurulacak olan tesis, bin 578 metrekarelik oturum alanına sahip olacak. İkinci bodrum katında basketbol ve voleybol salonu, yönetim, çok amaçlı salon bulunacak. Tesiste yer alacak olan diğer bölümler ise fitness salonu, aktivite alanları, satranç odası, masa tenisi odası, malzeme ve temizlik deposu, spor salonu galerisi, yemekhane, çamaşır odası, ütü, televizyon, elektrik odası ve teknik hacimler. Zemin katta da yönetim odası, danışma, bekleme alanı, kantin, yatakhaneler, etüt odası ve iç avlu yer alacak. Birinci, ikinci ve üçüncü katlarda da yatakhaneler ve etüt odası öğrencilere hizmet verecek.

BAĞCILAR EĞİTİM YUVALARIYLA ANILACAK

Bağcılar’da 100’e yakın okulda 6 bin 500 kişilik öğretmen kadrosunun hizmet verdiğini ifade eden Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, hizmetlerinde eğitime her zaman öncelik tanıdıklarını ifade etti. Mantolama çalışmaları sonucu okul binalarını yenilediklerini, öğrencileri sağlıklı ve huzurlu eğitim yuvalarına kavuşturduklarını ifade eden Çağırıcı, “Okullarımızı güvenlik kameralarıyla donatıyoruz. Sınıfların, laboratuvarların ve öğretmen odalarının temizliğini ve ilaçlamasını yapıyoruz. Okulların boya ve badanasının yapılmasına da destek veriyoruz” dedi.

Bağcılar’da öğrencilerin barınma ihtiyacını karşılamaya yönelik projeler hazırladıklarını da anlatan Çağırıcı, üç yeni yurt binasını tamamlar tamamlamaz hizmete sunacakları müjdesini verdi.

Yorumlar