banner464

Eski Bakan Binali Yıldırım, Living Lab’ı Ziyaret Etti

Başakşehir Belediyesi İnovasyon ve Teknoloji Merkezi’ni (Living Lab) ziyaret eden Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Eski Bakanı Binali Yıldırım, “Living Lab’in, Türkiye’nin bilgi toplumu olma yönündeki hedeflerini gerçekleştirmede...

Eski Bakan Binali Yıldırım, Living Lab’ı Ziyaret Etti

Başakşehir Belediyesi İnovasyon ve Teknoloji Merkezi’ni (Living Lab) ziyaret eden Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Eski Bakanı Binali Yıldırım, “Living Lab’in, Türkiye’nin bilgi toplumu olma yönündeki hedeflerini gerçekleştirmede...

26 Ekim 2014 Pazar 10:31
46 Okunma
Eski Bakan Binali Yıldırım, Living Lab’ı Ziyaret Etti
Başakşehir Belediyesi İnovasyon ve Teknoloji Merkezi’ni (Living Lab) ziyaret eden Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Eski Bakanı Binali Yıldırım, “Living Lab’in, Türkiye’nin bilgi toplumu olma yönündeki hedeflerini gerçekleştirmede önemli bir katkı sağladığını düşünüyorum” dedi.

Başakşehir Belediyesi İnovasyon ve Teknoloji Merkezi (Living Lab),Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Eski Bakanı Binali Yıldırım’ı ağırladı.

Başakşehir Belediyesi’nin teknoloji kullanımı ve yaratıcılıkta dünya şehirlerini örnek alarak geliştirdiği Living Lab’a beraberindeki heyetle gelen Binali Yıldırım’ı Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal karşıladı. Başkan Uysal, Yıldırım’a Başakşehir Living Lab’ı gezdirerek merkezde yer alan çalışmaları anlattı. Merkezde bulunan sosyal medya bölümü, akıllı ayna, sağlık taraması, girişimci tasarım sergi alanı, 3D printer uygulama alanı, akıllı ev, lego teknik alanı, elektrolab, tasarım atölyesi ve girişimcilerin projelerini geliştirdikleri (Kuluçka Merkezi) alanlarını gezen Yıldırım, Başakşehir Living Lab’i, "Belediye Başkanımızın, bilgi- iletişim teknolojilerini, insanların hayatını kolaylaştırmak, yaşam kalitesini arttırmak yönünde kullanılması için ortaya koyduğu gayretli çalışmaların en güzel örneklerinden bir tanesi" şeklinde değerlendirdi.

“BİR AR-GE MERKEZİ”

Giderek gelişen bilgi- iletişim teknolojilerinin hayatın her alanında kullanılabileceğini ve böylelikle ciddi anlamda zaman ve para tasarrufu sağlanacağını ifade eden Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı Binali Yıldırım, şunları söyledi: "Bireysel girişimciler, araştırma- geliştirme faaliyeti yapan yüksek lisans, doktora öğrencileri de bu laboratuarda planladıkları projeyi gerçekleştirme fırsatı buluyorlar. Burası aslında bir yaşam alanı, her yönüyle bir yaşam laboratuarı. Daha sonra ticari olarak kullanılabilecek her türlü hizmet ve ürünler burada yoğun ve zahmetli bir çalışma ile ortaya çıkarılmış oluyor. Yani küçük ölçekte bir Ar-Ge merkezi diyebiliriz. Bu Ar-Ge merkezinin çıkış noktası da ICT dediğimiz bilgi-iletişim teknolojilerinin olabildiğince yoğun kullanılmasıyla elde ediliyor. Makineden makineye iletişim, cep telefonu, bilgisayar her türlü iletişim ve teknolojik araçlarla burada tekstilden elektroniğe, sağlıktan kültür alanına, sanayiye varıncaya kadar bir çok ürün ve hizmet yapılabildiğini gösteriyor."

“BAŞARILI BİR İŞ YAPMIŞLAR ETKİLENDİM”

Living Lab’da yürütülen çalışmalar hakkında detaylı bilgiler aldığı ziyaretini tamamlayan Binali Yıldırım, "Belediye Başkanımız Mevlüt Uysal’ın yeniliklere açık olması ve böyle bir örneğin burada oluşturulmuş olması gelişen teknolojilere karşı bilgi toplumu olma yönündeki Türkiye’mizin on yıldan fazla başında bulunduğum Bakanlığında hedefleri gerçekleştirmeye önemli bir katkı sağladığını düşünüyorum. Ve emeği geçen başta Belediye Başkanımızı, destekleyen kuruluşları ve burada görev alan bütün arkadaşları tebrik ediyorum. Başarılı bir iş yapmışlar, etkilendim, başarılarının devamını diliyorum" dedi.

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal da, Bakan Yıldırım’a ziyaretinden dolayı teşekkür ederek el yapımı çini işlemeli bir tablo hediye etti.

Yorumlar