banner629

Gazeteci Halime Kökçe, yeni nesil iletişimcilerle bir araya geldi

Eyüpsultan Belediyesi Genç Akademi ve Uluslararası Medya Enformasyon Derneği (UMED) tarafından düzenlenen İstanbul UMED Medya Okulunun altıncı haftasında gazeteci Halime Kökçe, yeni nesil iletişimcilerle deneyimlerini paylaştı.Eyüpsultan Belediyesi...

banner491
Gazeteci Halime Kökçe, yeni nesil iletişimcilerle bir araya geldi
banner567

Eyüpsultan Belediyesi Genç Akademi ve Uluslararası Medya Enformasyon Derneği (UMED) tarafından düzenlenen İstanbul UMED Medya Okulunun altıncı haftasında gazeteci Halime Kökçe, yeni nesil iletişimcilerle deneyimlerini paylaştı.

Eyüpsultan Belediyesi Genç Akademi ve Uluslararası Medya Enformasyon Derneği (UMED) tarafından yeni nesil iletişimciler yetiştirmek amacıyla başlatılan sertifikalı İstanbul UMED Medya Okulunun altıncı hafta eğitimi başladı. Altıncı haftanın ilk gününde gazeteci Halime Kökçe, deneyimlerini katılımcılarla paylaştı. Eyüpsultan Belediyesi Konferans Salonunda düzenlenen eğitime, öğrenciler de sorularıyla katkı verdi. Gazeteci olmak isteyenler gazete okuması gerektiğini söyleyen Halime Kökçe, "Bazen saçma haberleri okumak zorunda bile kalabilirsiniz ama okuyun, okumak sizi geliştirir" dedi.

Gazetecinin hiçbir zaman zihnini dinlendiremeyeceğini vurgulayan Halime Kökçe, "Beden olarak dinlenebilirsiniz ama zihniniz dinlenemez, sürekli düşünürsünüz. Bu da mesleğin zorluğu, rahatına düşkün insanlar gazeteci olamaz. Bizim meslekte ’mesaim bitti gidiyorum’ diye bir cümle duyamazsınız. Artık çok fazla eğitimli insan var, iletişimin de türleri gittikçe çoğalıyor. Bu etkenler de mesleki yarışmayı daha da zorlaştırıyor" diye konuştu.

7 hafta boyunca devam edecek olan İstanbul UMED Medya Okulunun altıncı haftasının ilk eğitimi sona ererken, ikinci eğitim günü gazeteci Recep Yeter’in deneyim paylaşımıyla sürecek.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner644

banner612

banner590