banner464

Tümsiad’la Üsim Protokolü İmzalandı

TÜMSİAD’ın düzenlediği ‘İnşaat Sektörel Fuar Günleri’ etkinliğinde inşaat sektöründe faaliyet gösteren firmalar bir araya geldi. Programa katılan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Üsküdar İstihdam Merkezi (ÜSİM) için...

Tümsiad’la Üsim Protokolü İmzalandı

TÜMSİAD’ın düzenlediği ‘İnşaat Sektörel Fuar Günleri’ etkinliğinde inşaat sektöründe faaliyet gösteren firmalar bir araya geldi. Programa katılan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Üsküdar İstihdam Merkezi (ÜSİM) için...

27 Aralık 2014 Cumartesi 18:47
54 Okunma
Tümsiad’la Üsim Protokolü İmzalandı
TÜMSİAD’ın düzenlediği ‘İnşaat Sektörel Fuar Günleri’ etkinliğinde inşaat sektöründe faaliyet gösteren firmalar bir araya geldi. Programa katılan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Üsküdar İstihdam Merkezi (ÜSİM) için önemli bir protokole imza attı.

Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) tarafından düzenlenen İnşaat Sektörel Fuarında Üsküdar Belediyesi bünyesinde bulunan ÜSİM ve TÜMSİAD arasında protokol imzalandı.

Düzenlenen fuara Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ile TÜMSİAD İstanbul Şube Başkanı Eyüp Topal’ın yanı sıra ulusal ve uluslararası pek çok katılımcı ve 43 firma temsilcisi katıldı.

Fuarın açılış kurdelesinin kesilmesinin sonra kürsüye çıkan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, 30 Mart seçimleri öncesi ‘Gençlerimizi iyiler ve iyiliklerle buluşturacağız’ diye verdikleri sözü hatırlatarak, “Bugün burada yapacağımız protokolle işsiz gençlerimize bir katkı sağlama olanağı bulacağız. Bugüne kadar bin 600 civarında gencimizi iş sahibi yaptık. Bu küçümsenecek bir rakam değil. Hedefimiz 5 bin kişiyi işe yerleştirmek. Bugün atılan imzalarla belki bu rakam 10 bin olacak” diye konuştu.

Başkan Türkmen, yaşanılan en büyük sıkıntının kalifiye eleman konusunda olduğunu belirtirken, “Sizin ihtiyaçlarınızı öğreniyoruz. Adayları buna uygun şekilde ön değerlendirmeden geçirerek sizlere yönlendiriyoruz. Dolayısıyla işe alım süreçlerinize aktif destek sağlıyoruz. İş arayanların profillerini ihtiyaçlarınız doğrultusunda geliştirmek amacıyla sizlerle birlikte projeler planlıyor ve uyguluyoruz” dedi.

ÜSİM’in İŞKUR ile de protokolü bulunduğuna değinen Başkan Hilmi Türkmen, “İşbaşı eğitim programı, 6 aydan 54 aya kadar işverene destek gibi desteği siz değerli işverenlere sağlıyoruz” diye konuştu. Başkan Türkmen, işverenler ile iş arayanlar arasında ‘garantör’ konumunda olduklarına vurgu yaparak, “ÜSİM’e 13 bin başvuru oldu. Bunların 11 binini firmalara yönlendirdik. Yapılan görüşmelerde 1547 istihdam sağlandı. Veri tabanımızda hali hazırda ön mülakatları yapılmış durumda; 750 mühendis, 150 mimar, 100 inşaat teknikeri, 120 iş güvenlik uzmanı iş arayanımız bulunuyor. Tüm bu işleri siz değerli işverenlerimiz, İŞKUR, TÜMSİAD ve diğer STK’larmızla yakın işbirliği içerisinde başarabiliriz” diye konuştu.

Başkan Türkmen’in ardından kürsüye gelen TÜMSİAD İstanbul Şube Başkanı Eyüp Topal, yaptıkları çalışmaları ve hedefleri hakkında bilgiler verdi. Topal’ın konuşması sonrası TÜMSİAD bünyesinde bulunan iş adamlarının elaman ihtiyaçlarını ÜSİM’den karşılayacağı protokol Başkan Türkmen ve Eyüp Topal arasında imzalandı.

Başkan Türkmen, çalışmalarından dolayı TÜMSİAD İstanbul Şube Başkanı Eyüp Topal’a ve ÜSİM’e teşekkür etti.

İmza töreni sonrası Başkan Hilmi Türkmen, fuar alanındaki stantları gezerek firma yetkilerinden kısa bilgiler aldı. Birlikte hatıra fotoğrafı çektirerek çalışanlara başarılar diledi.

Yorumlar