banner464

Üsküdar Meydanı’nın Dereleri Islah Ediliyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Üsküdar Meydanı’nı su baskınlarından korumak amacıyla Çavuşderesi ıslah çalışmalarını başlatıyor. 3 etap halinde 130 gün sürecek olan çalışmalar nedeniyle Üsküdar Meydanı, 22 Ekim 2014...

Üsküdar Meydanı’nın Dereleri Islah Ediliyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Üsküdar Meydanı’nı su baskınlarından korumak amacıyla Çavuşderesi ıslah çalışmalarını başlatıyor. 3 etap halinde 130 gün sürecek olan çalışmalar nedeniyle Üsküdar Meydanı, 22 Ekim 2014...

18 Ekim 2014 Cumartesi 11:51
35 Okunma
Üsküdar Meydanı’nın Dereleri Islah Ediliyor
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Üsküdar Meydanı’nı su baskınlarından korumak amacıyla Çavuşderesi ıslah çalışmalarını başlatıyor. 3 etap halinde 130 gün sürecek olan çalışmalar nedeniyle Üsküdar Meydanı, 22 Ekim 2014 Çarşamba gününden itibaren kısmen trafiğe kapatılacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Üsküdar / Çavuşderesi ve Bülbülderesi ıslah çalışmalarını başlatıyor. Çalışmayla aşırı yağışlarda ortaya çıkan olumsuzlukların önüne geçilmesi amaçlanıyor. Çavuşderesi’nde başlayacak dere ıslah çalışmalarında Çavuşderesi’nde yetersiz kalan denize deşarj yağmur su kanalları yeni çalışmayla kapasiteleri 10 kat artırılacak. Islah çalışması kapsamında dereye paralel olarak; 140 metre uzunluğunda, 120 santimetre çapında atıksu kolektörü ve çalışmaların yapılması için altyapı deplaseleri de yapılacak. Üsküdar meydanını su baskınlarından koruyacak olan Çavuşderesi ıslah çalışmaları 3 etap halinde yapılacak, etaplar halinde 130 gün sürecek.

ÜSKÜDAR MEYDANI KISMEN TRAFİĞE KAPATILACAK

50 gün sürecek olan 1’inci Etap çalışmasında Üsküdar Meydanı 22 Ekim 2014 Çarşamba günü saat 22.00’dan itibaren kısmen trafiğe kapatılacak, araç ve yaya ulaşımı, alternatif yol ve yaya koridorlarından sağlanacak.

1’inci Etap süresince; Marmaray İstasyonu önünde ikişer şeritli sahil yolu, şantiye alanı nedeniyle daralacağından, 1 gidiş, 1 geliş olarak çalışacak. Harem istikametinden gelip Beykoz istikametine gidecek olan araçlar Marmaray İstasyonu, Mihrimah Sultan Camii ve Üsküdar Sahil Yolu arasında oluşturulacak olan dönel adayı kullanarak yeniden sahil yoluna bağlanacak. Ahmediye Meydanı’ndan gelip Harem istikametine gidecek olan araçlar ile Selmani Pak Caddesi’nden gelip Ahmediye Meydanı yönüne dönecek olan araçlar aynı dönel adayı kullanarak gitmek istedikleri istikametlere gidebilecek.

40 gün sürecek olan 2’nci Etap çalışmaları ise Marmaray İstasyonu ile Hakimiyeti Milliye Caddesi arasında yapılacak. Üsküdar Meydanındaki trafik akışı için 3’üncü Ahmet Çeşmesi çevresinde oluşturulacak dönel ada kullanılacak. Hakimiyeti Milliye Caddesi üzerindeki yaya geçişleri şantiye alanı ile Hakimiyeti Milliye Caddesi arasında yapılacak koridordan sağlanacak.

3’üncü Etap’ta 40 gün sürecek olan çalışmalar nedeniyle şantiye alanı Hakimiyeti Milliye Caddesi üzerinde Selman-i Pak Caddesi’nin giriş kısmına denk geldiği için, 1’inci Etap süresince kullanılan dönel adadan trafik akışları sağlanacak. Hakimiyeti Milliye Caddesi üzerindeki yaya geçişleri ise Ahmediye Meydanı istikametine ötelenerek yapılacak.

Çalışmalar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı/Altyapı Hizmetleri Müdürlüğü’nce yapılacak.

Yorumlar