Üsküdarlı Minikler “en” İyi Olmak İçin Yarıştı

Üsküdar Belediyesi tarafından gerçekleştirilen “Üsküdar ‘En’lerini Arıyor” adli atletizm yarışmasına onlarca okuldan yüzlerce öğrenci katıldı. 3 farklı branşta yeteneklerini sergileyen minik yarışmacılar dereceye girebilmek için...

banner491
Üsküdarlı Minikler “en” İyi Olmak İçin Yarıştı
banner567
Üsküdar Belediyesi tarafından gerçekleştirilen “Üsküdar ‘En’lerini Arıyor” adli atletizm yarışmasına onlarca okuldan yüzlerce öğrenci katıldı. 3 farklı branşta yeteneklerini sergileyen minik yarışmacılar dereceye girebilmek için ter döktü.

Üsküdar Belediyesi’nin sporu tabana yayma ve geliştirmesi projesi kapsamında, ilköğretim okulları arasında 8-13 yaş grubu “Üsküdar ‘En’lerini Arıyor” temalı atletizm yarışması düzenlendi. Bu yıl 5’incisi gerçekleştirilen etkinliğe katılan yüzlerce öğrenci, ön eleme turlarını başarıyla tamamlayabilmek için yarıştı.

Çamlıca Spor Okulu’nda gerçekleştirilen organizasyona Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ve İlçe Spor Müdürü İsmail İlhan katıldı.

Organizasyonun önemine ilişkin açıklamalarda bulunan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “Üsküdar’ımızda özellikle sporu tabana yayma projesi anlayışı adı altında her yıl yaptığımızı bugün tekrar başlatmış oluyoruz. Artık geleneksel bir hal aldı. Bu yıl 5’incisini düzenlediğimiz ’Üsküdar ‘En’lerini Arıyor’ isimli atletizm yarışmasının açılış törenindeyiz. Bu yarışma belli aşamalardan sonra başarı sağlayan öğrencilerimiz, en son finale kalacak” dedi.

“GENÇLERİMİZ SPORA DOYACAK”

Sporun sağlıklı yaşam üzerindeki önemine vurgu yapan Başkan Türkmen, “Bu yarışmayı örnek alıp şu anda ülkemizdeki değişik 20 ilde daha bu yarışma tekrar başlatıldı. Özellikle gençlerimizin sporun herhangi bir dalıyla ilgilenmesini arzu ediyoruz. Bizim yüzme havuzlarımız spor salonlarımız, atletizm pistlerimiz gençlerimizin hizmetinde olacaktır. Biz arzu ediyoruz ki çocuklarımız sporla yetişen, sporla iç içe, sporu adeta bir hayat tarzı olarak görsünler. Sonuçta sağlam kafa, sağlam vücut için çok önemli. Üsküdar Belediyesi olarak bu atletizm yarışması sayesinde gençlerimiz spora doyacak” diye konuştu.

8 yaş kategorisinde mücadele eden ve birinciliği alan Melek Erdem, “Birinci olduğum için çok mutluyum. Bu yarışmaya katıldığım için de çok mutluyum. İyi ki bu yarışmaya katıldım” dedi.

Yarışmalar 20 metre sürat koşusu, durarak uzun atlama ve sağlık topuyla atış olmak üzere üç branşta gerçekleştirildi. Burada dereceye girenlere ve yarışanlara madalyaları verildi. Alanlarında başarı sağlayan öğrenciler, 14 Ocak- 25 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek finallere katılmaya hak kazandı.

banner559

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner535

banner576

banner581