İYİ Parti Seçim Koordinasyon Merkezi Açıldı Foto Galeri: İYİ Parti Seçim Koordinasyon Merkezi Açıldı

İYİ Parti Karaman Teşkilatı Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışı yoğun bir katımla gerçekleşti. Açılışa İYİ Parti İl Başkanı İsmet Hatipoğlu’nun yanı sıra 28. Dönem Milletvekili adayları Atilla Zorlu, Zihni Kocaerkek, Fadime Harmanizi il ve ilçe yönetimi ile çok sayıda partili katıldı.

Okunan Kur'an-ı Kerim tilaveti ve duaların ardından açılışı gerçekleştirilen seçim bürosunda konuşma yapan İYİ Parti İl Başkanı İsmet Hatipoğlu, HDP’ye yüklendi.

Bizim bulunduğumuz yerde HDP olamaz diyen Hatipoğlu konuşmasını şu şekilde sürdürdü; “Bizler bu yola çıkarken yüreğimizi koyduk. İnşallah bu yürekli insanların 14 Mayıs’ta yüzünün akıyla çıkabileceği bir çalışmayla gayret içerisinde çaba sarf ediyoruz. Bizler ülkenin geleceğini gençlerle belirleneceğine, kadınlarla belirleneceğine inanlarız.

Öncelikle kadınlarımızı içine düşmüş olduğu sıkıntının ortadan kalması için. Gençlerimizin geleceğine umutla yaklaşabilmesi için. Emeklimizin, işçimizin, memurumuzun hayat standardının dünya normaline ulaşabilmesi için. Sanayicimizin güven içerisinde yatırım yapabilmesi için. Tarım ve hayvancılıkla uğraşanların artık güçlerini kaybettiğinin farkındayız. Bunun daha güçlü şekilde istihdama yönelik, üretime yönelik faaliyetlerinin devam etmesi için bu sistemin mutlaka değişmesi gerektiğine inanıyoruz.

“BİZİM BULUNDUĞUMUZ YERDE HDP OLAMAZ”

Biz güçlendirilmiş parlamenter sistemi hayata geçirmek için güç birliği eden altı siyasi partiyiz. Bizim bulunduğumuz yerde asla hainlik olmaz. Bizim bulunduğumuz yerde bu ülkeyi bölmek isteyenlerin yeri olmaz. Bizim bulunduğumuz yerde katile katil, haine hain deriz. Bizim bulunduğumuz yerde Türk milliyetçiliği olur, asla mevsimlik söylemlerle bu işi geçiştirmeyiz. Bizim bulunduğumuz yerde asla HDP olamaz. HDP’nin bulunduğu yerde de Türk milliyetçileri kalkınmacılığı, demokratlığı ön plana çıkaran İYİ Parti olamaz.

Bizim geldiğimiz gelenek bellidir. Bu geleneği böyle töhmet altında bırakan ve algı yönetimi yapan her kimse ve bu masada teröristlerle pazarlık yapan bir anlayış varsa bu ahlaksızdır, şerefsizdir, namussuzdur. Bunu kendisine sermaye edip, olmayan bir şeyi riya olarak kullanan da şerefsizdir, namussuzdur, ahlaksızdır.

Bizler bu vatanın sevdalılarıyız. Bu millet için ömrünü harcamış insanlarız. Hala bu vatanda kendimizi feda etmeye hazır bir anlayışla davranıyoruz.

Kimseyi ötelemeden, insanlarımızı kutuplaştırmadan, insanlarımızı ayrıştırmadan 83 milyonun idaresine talibiz. Bu ülkenin temeline dinamit koymak isteyenleri de ateşlerde yakarız.” Dedi.

İl Başkanı Hatipoğlu’nun konuşmasının ardından milletvekili adaylarına tek tek söz verildi.

“BİRİNCİ PARTİ İYİ PARTİ OLACAK”

14 Mayıs genel ve milletvekili seçimlerinde Karaman merkezin yanı sıra, ilçe ve beldelerde İYİ Parti’nin birinci parti olacağını söyleyen Milletvekili 1. sıra adayı Atilla Zorlu; “Türk siyasetinde ciddi bir boşluk olduğu ihtiyacı üzerine kuruldu İYİ Parti. 20 yıldır devam hayal kuramayan bir gençlik meydana geldi. Memlekete faydalı olabilecek bir evlat yetiştirmiş anne ve baba, ama tam da bu noktada ucuz seçim rüşvetleri ile ‘Mülakat kaldırılacak’. EYT’de de aynı sıkıntı var. Yani 2 ayda, 3 ayda sistematikten yoksun, günübirlik zaferler kazanmaya yönelik seçim vaatlerini bu millet yemeyecektir.

20 yıl önce Ak Parti yoktu, 6 yıl önce İYİ Parti yoktu. Hangisi doğruysa, hangisine güveniniz varsa, hangisi 20 yıldır ülkeyi daha iyi yere getirdiyse ve getireceğine inanıyorsanız bir sarı kart gösterin. Ben hiçbir zaman arkadaşlarım veya öğrencilerim gibi cümle kurmadım. Çünkü oy istemeye giderken de kendimizi anlatıyoruz. Eğer bir taahhüttünüz yoksa oyunuza talibiz diyoruz.

Karaman merkez dâhil 6 ilçesinde, 11 belediyesinde, taşelisinde, Ayrancı’da Kâzımkarabekir’de birinci parti İYİ Parti olacak.

Kişiye özel yeni bir uygulama başlattık. Türkiye’de ilk defa bir parti böyle bir uygulama yaptı. Herkesin tek tek fikrini aldığı bir uygulama. Bugünden sonra sabah namazından başlayarak, son dükkân kapanıncaya kadar sahadayız.” İfadelerine yer verdi.

Karaman’ı layık olduğu yere getirmek istiyoruz diyen Milletvekili 2. sıra adayı Zihni Kocaerkek; “Dün itibariyle bizim Ankara’da aday tanıtım toplantımız vardı. Orada Sayın genel başkanımızın da birçok konuda olduğu gibi özellikle projeler konusunda gerekli bilgilendirmeler yapıldı. İnşallah bundan sonraki dönemde, bugün açılışını yaptığımız seçim bürosuyla birlikte Karamanımıza hizmet etmek için elimizden ne geliyorsa yapacağız. Özellikle Karamanımızın layık olduğu yere her anlamda getirmek istiyoruz. Tabi ki bunu yapmak için sizlerin desteğinize ihtiyacımız var. O desteği vereceğinizden de eminiz. Hep beraber bu yolda cesur yürekli insanlar olarak hep beraber yürüyüp zafere ulaşmak istiyoruz.” Dedi.

Son olarak 3. Sıra Milletvekili adayı Fadime Harmanizi de; “Biz bu yola inanarak başladık. Eleştirmeden gelişemeyiz. Eleştirmeliyiz ki, gelişelim, büyüyelim ve daha iyiye gidelim. Bizler burada kalkınmacı, demokrat, cumhuriyetçi, Atatürk inkılaplarına bağlı inanlar olarak burada bulunuyoruz. Bütün vatandaşlarımızın her bir bireyinin gördüğü eksiklikler, yanlışlar, uğradığı haksızlıklar var. Bizler bunlar için yola çıktık. Hak ve hukuk diyerek yola çıktık. Kadınlarımız için, kızlarımız için, kardeşlerimiz için, çocuklarımız için, engellilerimiz için, yaşlılarımız için bütün temennimiz onların hayatını bir nebzede olsa gücümüzün yettiği derecede geliştirmek.

Herkesin fırsat eşitliğine dayanarak yönetilmesini istiyoruz. Her bireyin eşit muamele görmesini istiyoruz. Kurumlarda, sektörlerde bütün alanlarda her birey eşit haklara sahip olsun istiyoruz. Adliyelerde de eşit kararlar verilsin istiyoruz. Herkes başına ne geleceğini bilsin istiyoruz. Bu yolda da sizin desteğinize çok büyük ihtiyacımız var. İnşallah buradan arkadaşlarımızı milletvekili olarak göndeririz. Hepsine güvencimiz tamdır, Karamanımıza çok güzel hizmetler verecekler. Kapımız size sonsuza kadar açıktır.” Diye konuştu.

WhatsApp grubumuza katılmak için tıklayınız.