Aliağa’da Hükümlüler İstihdam Ediliyor

Aliağa Kaymakamlığı, Aliağa Belediyesi ve Adalet Bakanlığı İzmir Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğü, hükümlülerin Ceza İnfaz Kurumu dışında istihdam edilmesi esasları kapsamında örnek bir protokole imza attı.1 Aralık itibariyle...

banner491
Aliağa’da Hükümlüler İstihdam Ediliyor
banner567
Aliağa Kaymakamlığı, Aliağa Belediyesi ve Adalet Bakanlığı İzmir Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğü, hükümlülerin Ceza İnfaz Kurumu dışında istihdam edilmesi esasları kapsamında örnek bir protokole imza attı.

1 Aralık itibariyle başlayan proje kapsamında, maddi yardıma ihtiyacı olan yirmi hükümlü Aliağa sınırlarındaki karayollarında, mahalle kenarları ve sahillerde görsel kirlilik oluşturan katı atıkları temizleyerek para kazanıyor. Protokol gereği, Ceza İnfaz Kurumu görevlileri gözetiminde günlük 7 buçuk saat çalışan hükümlülere, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından asgari ücret ödeniyor. Aliağa Belediyesi ise, Adalet Bakanlığınca onaylanan protokol sonrasında, hükümlülere çalışma sırasında kullanmak üzere 25 adet şapka, 50 çift iş eldiveni, 25 adet yelek, çok sayıda çöp torbası temin etti. Toplanan atıklar, çalışmaların yapıldığı alanlardan Aliağa Belediyesi Temizlik işçileri tarafından günlük olarak alınıyor.

"SIKINTILARI İÇİN İSTİHDAM ETMEYE BAŞLADIK"

İmzalanan protokolle ilgili bilgiler veren Aliağa Kaymakamı Bayram Yılmaz, projenin ekonomik durumu kısıtlı olan hükümlülere faydalı olacağını anlattı. Kaymakamlık olarak rutin çalışmalarının yanı sıra Aliağa’nın temel sorunlarını tespit ederek çalışma yürüttüklerini ifade eden Aliağa Kaymakam Yılmaz, "Biz, vatandaşların hayatını kolaylaştıracak, daha temiz ve daha yaşanılır bir Aliağa yaratmak için katkı sağlayacak çalışmalar yapıyoruz. Bunlardan biri de yeni Foça yol ayrımı ile Zeytindağ arasındaki 35 kilometrelik karayollarımızdaki orta refüj ve kenarlarındaki katı atık temizliği. Belediye ve Aliağa Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğümüz ile protokol imzalayarak projeyi hayata geçirdik. Bu protokol ile ekonomik sıkıntı çeken yirmi Açık Ceza İnfaz Kurumu mahkûmumuzu sıkıntılarının çözülmesi suretiyle istihdam etmeyi planladık. Adalet Bakanlığı projemizi kabul ettikten sonra da projemizi gerçekleştirmeye başladık. 35 kilometrelik mesafede bir tur temizlik tamamlandı. Çalışma Aliağa Devlet Hastanesi çevresinde devam ediyor. Projenin mali kaynağını Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’ndan karşılıyoruz. Belediyemiz ise işçilerimizin kullanacağı malzeme, ulaşım ve diğer ihtiyaçlarını temin ediyor. Ben arzu ediyorum ki hem Aliağalılar hem de Aliağa’ya dışarıdan gelen konuklar Aliağa’ya girdikleri anda buraları daha temiz görsünler. Bizim yaptığımız, Aliağa insanının ve Aliağa’nın imajını daha iyi seviyelere getirmek için küçük bir katkı" dedi.

banner559

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner535

banner576

banner581