Bakanlık Müşavirleri, Ödemiş’te Üreticileri Dinledi

Süs bitkileri ve fidan üretiminde Türkiye’nin önemli merkezlerinden biri olan Ödemiş’te, üreticiler sorun ve taleplerini Orman ve Su İşleri Bakanlığı müşavirleriyle paylaştı.Ödemiş’te, Orman Genel Müdürlüğü öncülüğünde organize...

banner491
Bakanlık Müşavirleri, Ödemiş’te Üreticileri Dinledi
banner567
Süs bitkileri ve fidan üretiminde Türkiye’nin önemli merkezlerinden biri olan Ödemiş’te, üreticiler sorun ve taleplerini Orman ve Su İşleri Bakanlığı müşavirleriyle paylaştı.

Ödemiş’te, Orman Genel Müdürlüğü öncülüğünde organize edilen toplantıda, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müşavirleri Mehmet Nakkaş ve Necdet Demir ile İzmir Orman Bölge Müdürü İbrahim Aydın, fidan ve süs bitkileri üreticilerinin sorunlarını dinledi. Ödemiş Belediyesi Nikah Sarayı’nda gerçekleştirilen toplantıda, özel fidancılığın geliştirilmesi, ithalatın azaltılarak ihracatın artırılması için alınabilecek önlemler tartışıldı. Ödemiş Süs-Bir Başkanı Hüseyin Cabbar, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müşavirlerine sektöre kulak verdikleri için teşekkür ederek, toplantıda iletilen sorunlara çözüm getirilmesini istedi. Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müşaviri Mehmet Nakkaş ise, toplantıda dile getirilen tüm konuların Bakan Veysel Eroğlu’na sunulacağını ifade etti. Nakkaş, "Sıkıntıların paylaşılması, taleplerin Ankara’ya iletilmesi için buradayız. Ağaçlandırma Genel Müdürlüğü’nde görev aldığım dönemde Ödemiş süs bitkilerinde yolun başında idi. Ödemiş’e o dönem, 4-5 kez gelme fırsatım olmuştu. Bugün gördüğüm Ödemiş, Avrupa’da, Hollanda’nın İtalya’nın 100 yılda sağladığı ilerlemeyi, 10 yılda sağlamış durumda. Süs bitkileri ve fidancılık sektörünün merkezi olan Ödemiş’te, bu toplantı ile üreticilerimizin bizden istediklerini Bakanımız Veysel Eroğlu’na ileteceğiz" diye konuştu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner619

banner612

banner590