Buca Belediyesi’ne İzdesk’ten Engelli Aracı

İzmir Direnen Engelsiz Gençlik ve Spor Kulübü (İZDESK), bağışlarla satın aldığı, tekerlekli sandalyelerin rahatlıkla binebileceği liftli minibüsü Buca Belediyesi’ne tahsis etti. Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, meclis kararı ile...

banner491
Buca Belediyesi’ne İzdesk’ten Engelli Aracı
banner567
İzmir Direnen Engelsiz Gençlik ve Spor Kulübü (İZDESK), bağışlarla satın aldığı, tekerlekli sandalyelerin rahatlıkla binebileceği liftli minibüsü Buca Belediyesi’ne tahsis etti. Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, meclis kararı ile devralınan minibüsle ilgili, “İZDESK’e Bucalı engelliler adına teşekkür ediyoruz” dedi.

Yaşamını tekerlekli sandalyede sürdüren engellilere rahat bir ulaşım imkanı sağlamak üzere düzenlenmiş aracın tahsisi ile ilgili meclis kararı, Buca Belediye Meclisi’nin dün akşamki oturumunda oy birliğiyle alındı. Aracın alınmasıyla ilgili emek veren ve katkı koyan herkese teşekkür eden Başkan Levent Piriştina, “İlçemizde yaşayan engelli kardeşlerimize katkı koyacak projeleri gerçekleştirmeyi sürdüreceğiz” dedi. Meclis oturumuna, İZDESK Başkanı Funda Doğan Kapukıran ve Yönetim Kurulu üyeleri de katıldı. Çalışmalarında Başkan Piriştina’nın desteğini her zaman gördüklerini, bu nedenle engelli aracını da Buca Belediyesi’ne tahsis etme kararı aldıklarını belirten İZDESK Başkanı Funda Doğan Kapukıran, “Bu aracı İZDESK olarak ayın bazı günleri bizim sporcularımız antrenmanlara gitmek için kullanacak. Ancak diğer zamanlarda Buca’daki engellilere hizmet verecek. Bu konuda bize destek veren Buca Belediye Başkanı Sayın Levent Piriştina ve meclis üyelerine teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

banner559

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner535