Dünyada ilk 50 öğrenci arasına girdi

İzmir Ekonomi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Yazılım Mühendisliği Bölümü 3. sınıf öğrencisi İnan Evin, dünyaca ünlü yazılım şirketi ve oyun motoru UNITY tarafından gerçekleştirilen dünya genelindeki yarışmada ilk 50 öğrenci...

banner491
Dünyada ilk 50 öğrenci arasına girdi
banner567

İzmir Ekonomi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Yazılım Mühendisliği Bölümü 3. sınıf öğrencisi İnan Evin, dünyaca ünlü yazılım şirketi ve oyun motoru UNITY tarafından gerçekleştirilen dünya genelindeki yarışmada ilk 50 öğrenci arasında yer aldı. Evin, portfolyosu ve motivasyon mektubuyla kazandığı yarışma sonucunda San Francisco’da yapılacak en büyük Oyun Geliştirme Konferansı’na (Game Developers Conference – GDC) katılma hakkı kazandı.

Yarışmanın dünya genelinde yapıldığını ve 50 öğrenciye burs verildiğini aktaran İnan Evin, oyun geliştirmeye 11 yaşında başladığını, kendisini sürekli geliştirdiğini ifade etti. İzmir Ekonomi Üniversitesinde verilen eğitimle birlikte büyük fırsatlar yakaladığını belirten Evin, “11 yaşımda başladığım oyun geliştirme yolunda üniversitemde önüme çıkan fırsatların da büyük katkısıyla şu anki portfolyoma sahip oldum. Kendimi sürekli geliştirdim. 8 yıllık Unity oyun motoru ve 10 yıllık oyun geliştirme tecrübemle yarışmaya katıldım. Bu süreçte yaptığım işlerimi gösterdim. Sonuçta dünya çapındaki en büyük oyun konferansına, çok güçlü bir şirket tarafından gönderilme hakkı kazandım” dedi.

Konferansta yeni teknolojilerin tanıtıldığını, oyun ödülleri verildiğini ve dünyanın en ünlü şirketlerinin sunumlar yaptığını vurgulayan İnan, ayrıca bu süreçte eğitimler sağlandığını ve işe alımların yapıldığını da söyledi. Unity bursunun da dünya genelinde verildiğini kaydeden İnan, konferansın 19-23 Mart tarihleri arasında Amerika’nın San Francisco eyaletinde yapılacağını söyledi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner592

banner590

banner591