Emd İzmir Şubesi Başkanı Hicran Özdamar:

İzmir Üniversitesi’nde "Kadın ve Toplum" dersine konuk olan Ekonomi Muhabirleri Derneği (EMD) İzmir Şube Başkanı Hicran Özdamar, kadın ve erkeğin görev yaptığı tüm mesleki alanlarda ayrım yapılmaması gerektiğine vurgu yaptı.Ekonomi...

banner491
Emd İzmir Şubesi Başkanı Hicran Özdamar:
banner567
İzmir Üniversitesi’nde "Kadın ve Toplum" dersine konuk olan Ekonomi Muhabirleri Derneği (EMD) İzmir Şube Başkanı Hicran Özdamar, kadın ve erkeğin görev yaptığı tüm mesleki alanlarda ayrım yapılmaması gerektiğine vurgu yaptı.

Ekonomi Muhabirleri Derneği,(EMD) İzmir Şubesi Başkanı Hicran Özdamar, İzmir Üniversitesi’nde Kadın ve Toplum dersine katıldı. Konuşmasında kadın ve erkek eşitliğine dikkat çeken Özdamar, kadına verilen desteğin az olduğunu söyledi. Özdamar, "Üçüncü sayfa haberleri, başarılı kadın haberleri, şiddet gören kadın haberleri gibi birçok örnekte karşımıza toplumsal, siyasal, ekonomik ve kültürel düzenin bir simgesi haline getirilen kadın, haberler içerisinde kullanılan dil ile metalaştırılıyor" dedi. Hicran Özdamar, söyleşi tarzındaki derste öğrencilerden gelen soruları da yanıtladı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner619

banner612

banner590