banner464

Foçalı Çocuklar Gökkuşağı’na Renk Kattı

Foça, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü’nde, “Aynı Gökkuşağının Altında” isimli, dünya çocuklarının fotoğraflarından oluşan anlamlı bir sergiye ev sahipliği yaptı.Foça Belediyesi’nin katkılarıyla açılan, Belgesel Film...

Foçalı Çocuklar Gökkuşağı’na Renk Kattı

Foça, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü’nde, “Aynı Gökkuşağının Altında” isimli, dünya çocuklarının fotoğraflarından oluşan anlamlı bir sergiye ev sahipliği yaptı.Foça Belediyesi’nin katkılarıyla açılan, Belgesel Film...

21 Kasım 2014 Cuma 12:26
43 Okunma
Foçalı Çocuklar Gökkuşağı’na Renk Kattı
Foça, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü’nde, “Aynı Gökkuşağının Altında” isimli, dünya çocuklarının fotoğraflarından oluşan anlamlı bir sergiye ev sahipliği yaptı.

Foça Belediyesi’nin katkılarıyla açılan, Belgesel Film Yönetmeni ve Gezgin İsmail Ragıp Geçmen’in eserlerinden oluşan sergi, çocuklar ve sanatseverler tarafından büyük ilgi gördü. Fotoğraf sergisi, resmi açılışının yapılmasından önce, çok sayıda çocuk ve yetişkin ziyaretçinin akınına uğradı.

Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ sergiyi ziyaret ederek, İsmail Ragıp Geçmen’i tebrik etti. Sergiyi görmeye gelen çocuklara, Foça Belediyesi tarafından hazırlanan 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü ile ilgili broşürleri dağıtan Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, Foça Belediyesi olarak çocuklar için ellerinden gelen hizmeti vereceklerini belirtti. Eğitime destek olmak amacıyla, Foça’daki tüm okullara dönem dönem, eğitim araç-gereçleri aldıklarını ve çocukların eğlenmeleri sağlamak için oyun alanları inşa ettiklerini hatırlatan Demirağ, “Çocuklarımızı mutlu etmek için elimizden geleni yapmaya çalışacağız. Tüm çocuklarımızın 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü’nü kutluyor, onları gözlerinden öpüyorum” dedi.

76 ÇOCUK FOTOĞRAFI YER ALDI

Foça Belediyesi Reha Midilli Kültür Merkezi’nde açılan sergide, Vietnam’dan Peru’ya, Kenya’dan Meksika’ya, dünyanın 86 farklı ülkesinde çekilmiş 76 çocuk fotoğrafı yer aldı.

Saat 18.00’de başlayan serginin resmi açılışına Kaymakam Niyazi Ulugölge, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Zorlu, İlçe Emniyet Müdürü Yunus Çakmak, Turizm Danışma Şube Müdürü Samir Büyükkaya da katıldı.

TRT’nin başarılı belgesel yönetmenlerinden İsmail Ragıp Geçmen, şunları söyledi: “Sergi çok güzel geçiyor. Resmi açılış öncesi de gün boyunca sergiyi gezenlerden gelen eleştiriler çok iyiydi. Özellikle çocukların gelmesini çok arzu ediyordum. Foça Belediyesi, ilçedeki tüm okullara haber verip, çocukların sergiye gelmelerini sağladı. Bugün çok sayıda öğrenci geldi ve sergiyi gördü. Fotoğraflar hakkında çok güzel geri dönüşler aldım. Bunlardan bir tanesi çok önemliydi benim için. Görmez bir kız öğrenci vardı, yanında öğretmeniyle gelmiş. Öğretmeni sergiyi ona gezdirirken anlatıyordu fotoğrafları. Ben serginin sonunda ona dedim ki, “Nasıl buldun sergiyi beğendin mi?” “Çok güzel gördüm” dedi. Bu çok etkileyiciydi. Sadece bu çocuk için bile bu sergi yapılırdı. Bunun üzerine de bir şey söylenmez zaten. Çok güzel, ben çok mutluyum.” “Aynı Gökkuşağının Altında” isimli fotoğraf sergisi, 22 Kasım 2014 Cumartesi günü akşamına dek açık kalacak, tüm çocuklarımızı bekliyoruz.

Yorumlar