Gümüşpala Trafiğine ‘dubalı’ Önlem

Bayraklı Belediyesi, Gümüşpala Çarşısı’nda yaşanan trafik karmaşasına son vermek, trafik akışını sağlamak için yolu gidiş ve geliş olmak üzere tek şeride düşüren duba çalışmasını hayata geçirdi.İzmir’in Bayraklı ilçesinde,...

banner491
Gümüşpala Trafiğine ‘dubalı’ Önlem
banner567
Bayraklı Belediyesi, Gümüşpala Çarşısı’nda yaşanan trafik karmaşasına son vermek, trafik akışını sağlamak için yolu gidiş ve geliş olmak üzere tek şeride düşüren duba çalışmasını hayata geçirdi.

İzmir’in Bayraklı ilçesinde, gerek araç trafiği, gerekse yaya trafiğinin yoğun olarak yaşandığı Gümüşpala Çarşısı’nda, hatalı parklar nedeniyle yaşanan trafik sorunu, Bayraklı Belediyesi ekiplerini harekete geçirdi. Belediye, sıkıntının çözümü için yolu gidiş ve geliş tek şeride düşüren duba çalışması başlattı. Bayraklı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, sabah saatlerinde sokak üzerinde dubaları asfalt zemine sabitledi. Özellikle hatalı parklar ve sokak üzerinde bulunan dükkanlara mal indiren-bindiren araçlar nedeniyle, 7019 ve 7020 sokağın tamamında uygulanan çalışmayla yolun sürekli olarak açık kalması sağlanacak. Bayraklı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin bölgede başlattığı “mavi çizgi” uygulaması ise meyvesini vermeye başladı. Bölge esnafı, gösterilen çizginin dışına çıkmayarak hem kaldırımları işgal etmiyor, hem de yayaların burada rahatlıkla yürümesine katkı sağlıyor. Bölgede yaşanan sıkıntıları yakından bildiğini belirten Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ ise, “Özellikle trafik konusunda bu bölgede oturan vatandaşlarımızdan, bize çok fazla şikayet geliyor. Mal indirme-bindirme ve hatalı parklar zaten dar olan yolun tamamen tıkanmasına neden oluyordu. Bu sistem, hatalı parkların önüne geçiyor. Vatandaşlarımızın istekleri bizim için önemli” şeklinde konuştu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner619

banner612

banner590