banner464

Güne Sporla Merhaba

Konak Belediyesi’nin ilkini Güneşli Mahallesi’nde başlattığı uygulamayla, güne profesyonel eğitmen gözetiminde spor yaparak başlayan kadınlar, bu yolla hem form tutuyor hem de sosyalleşiyor.Konak Belediyesi obeziteyi önlemek ve kadınların...

Güne Sporla Merhaba

Konak Belediyesi’nin ilkini Güneşli Mahallesi’nde başlattığı uygulamayla, güne profesyonel eğitmen gözetiminde spor yaparak başlayan kadınlar, bu yolla hem form tutuyor hem de sosyalleşiyor.Konak Belediyesi obeziteyi önlemek ve kadınların...

22 Kasım 2014 Cumartesi 10:55
21 Okunma
Güne Sporla Merhaba
Konak Belediyesi’nin ilkini Güneşli Mahallesi’nde başlattığı uygulamayla, güne profesyonel eğitmen gözetiminde spor yaparak başlayan kadınlar, bu yolla hem form tutuyor hem de sosyalleşiyor.

Konak Belediyesi obeziteyi önlemek ve kadınların daha sağlıklı bir yaşam sürmesine desteklemek olmak adına yeni bir uygulamayı hayata geçirdi. İlk etapta Güneşli Mahallesi’nde bulunan Atillaspor Tesisleri’nde yapılan spor aktivitesine gencinden yaşlısına pek çok kadın katıldı. İlerleyen günlerde ilçenin farklı bölgelerindeki park ve spor alanlarında da hayata geçirilecek uygulamayla Konaklı kadınlar güne sporla başlayacak.

Konak Belediyesi Spor Müdürlüğü’nce yürütülen ve deneyimli eğitmen Emine Akkulak tarafından yaptırılan sabah sporunun ilk gününe katılım yoğundu. Atillaspor Tesisleri’nde biraraya gelen kadınlar, ısınma hareketleriyle başladıkları aktiviteyi, müzik eşliğinde yapılan step ve aerobik çalışmasıyla devam ettirdi. Hocaları Akkulak’ın gösterdiği hareketleri eksiksiz yapmaya çalışan kadınlar, bir yandan sağlıklı yaşam için ter atarken bir yandan da güne daha zinde başlama fırsatı buldu.

YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

Gün içindeki yoğunluktan ya da ekonomik sebeplerden ötürü spor salonuna gidemeyen kadınların sağlıklı yaşam çabasına katkıda bulunmak amacıyla başlatılan çalışma hakkında bilgi veren Konak Belediyesi Spor Müdürlüğü yetkilileri, sunulan hizmetin ilerleyen dönemlerde yaygınlaşacağını bildirdi. Haftanın iki günü spor yapmak için buluşan kadınlar, profesyonel eğitmenler eşliğinde step ve aerobik ağırlıklı egzersizler yapıyor. İlk günlerde 15-20 kişiyle başlayan çalışmaların kısa sürede büyük ilgi gördüğünü belirten yetkililer, şu an katılan kadın sayısının 70’e yaklaştığını kaydetti. Spor yaparak güne zinde başlamak isteyen kadınların malzeme ihtiyaçlarının da karşılandığı dile getirilirken, katılımcılardan hiçbir ücret talep edilmiyor.

HAYATIMIZ CANLANDI

Daha önce sadece yürüyüş için kullandıkları Atillaspor Tesisleri’ne bu kez spor için gelen kadınlar da, Konak Belediyesi’nin sunduğu hizmetten duydukları memnuniyeti dile getirdi. Eğitmen eşliğinde spor yapma imkanı bulan kadınlar, sporun yaygınlaşması adına önemli bir başlangıç olan bu uygulamanın devam etmesini diledi.

Yorumlar